W piątek, 23 lutego w hali Będzin Arena odbyła się 6. Gala Śląskiej Siatkówki. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki na najlepsze oraz najpopularniejsze osobowości siatkarskie na Śląsku za 2023 rok. Częstochowska siatkówka także została nagrodzona. Exact Systems Hermapol Częstochowa zdobył nagrodę Debiut 2023 roku.

Prezes Norwida Częstochowa, Lesław Walaszczyk posumował wydarzenia, które miały miejsce podczas tegorocznej gali:
– Odbyła się Śląska Gala Siatkówki. Jest ona organizowana przez Śląski Związek Piłki Siatkowej. Była to szósta gala, więc w zasadzie niedawno stworzone miejsce, gdzie raz do roku spotykają się kluby, które działają na terenie województwa śląskiego. Są tam wyróżniane osoby i wskazywane ośrodki sportowe, które poczyniły duże osiągnięcia. W pierwszej części są przedstawiane wyniki grup młodzieżowych i również miało to miejsce w tym roku później przedstawiany jest już sport zawodowy, gdzie seniorzy próbują być jak najlepszym klubem i promować siatkówkę w województwie śląskim.

Prezes Walaszczyk nie krył zadowolenia z otrzymanej nagrody oraz podkreślił, że jako jedyny beniaminek PlusLigi spodziewał się zdobycia nagrody w tej kategorii przez zespół z Częstochowy:
– W tym roku po raz pierwszy tak naprawdę ujrzeliśmy światło tej gali, ponieważ swoimi osiągnięciami, awansem do Plus Ligi weszliśmy do tej elity i zostało to dostrzeżone na Śląsku. Tak naprawdę nie było to dla nas zaskoczeniem. Jesteśmy jedynym beniaminkiem w Plus Lidze, więc tak naprawdę to nam się to można powiedzieć, że należało. Nasz Śląsk siatkówką stoi, więc pojawienie się w gronie tych klubów takich jak chociażby w Jastrzębie jest to mobilizacja i fajnie jest być w takim gronie i to też pokazuje, że to, co robimy w klubie jest dostrzegane też w szerszym kręgu na Śląsku.

Ligowe rozgrywki wchodzą w decydującą fazę. Celem Norwida na ten sezon jest spokojne utrzymanie, jak zaznacza prezes Walaszczyk podopieczni Leszka Hudziaka realizują ten cel bardzo dobrze:
– Na ten moment zajmujemy 12. miejsce, jest ono dla nas jak najbardziej satysfakcjonujące. Mamy dużą przewagę nad tym ostatnim miejscem, które powoduje spadek do niższej ligi. Oczywiście przed nami też te najważniejsze mecze. Ostatnie kolejki pokazują, że każdy chce wygrywać i te kluby, które są na dole tabeli mobilizują się tak jak my i próbują jak najwięcej tych punktów dodawać sobie w tabeli. Każde zwycięstwa bardzo cieszą, bo one powodują, że jest dużo spokoju w drużynie. Podchodzimy do kolejnych treningów i spotkań w takim normalnym trybie, a nie nerwowym i emocjonalnym, także to cieszy.

Kolejne spotkanie Exact Systems Hermapol Częstochowa rozegra w piątek, 1 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Rywalem Norwida będzie zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Siatkarskie emocje zaplanowano na godzinę 17:30.

PJU

Skip to content