We wtorek, 22 sierpnia odbyła się konferencja prasowa KS Norwida Częstochowa. Na spotkaniu przedstawiona została nowa nazwa zespołu oraz omówiono plan przygotowań do nadchodzącego, historycznego sezonu w Pluslidze. W spotkaniu udział wzięli: Prezes Zarządu KS Norwid Częstochowa Krzysztof Wachowiak, Wiceprezes Zarządu oraz Prezes Exact Systems Lesław Walaszczyk, Prezes Hemarpol Trade Mariusz Bogacki a także trener pierwszego zespołu Leszek Hudziak.

Prezes Zarządu KS Norwid Częstochowa, Krzysztof Wachowiak odniósł się do zmiany nazwy przez klub. Znajdą się w niej nazwy tytuły dwóch znanych firm, które będą wspierać Norwida w nadchodzącym sezonie:
– Klub zyskał nową nazwę i wsparcie aż dwóch konsulów tytularnych. Miło mi poinformować, że oficjalna nazwa klubu w najbliższym sezonie to Exact Systems Hemarpol Częstochowa. I pod takim szyldem zespół w tegorocznych rozgrywkach ligowych będzie występował.

Norwid w PlusLidze wystąpi po raz pierwszy w historii. Wiceprezes Zarządu oraz Prezes Exact Systems, Lesław Walaszczyk podkreśla, że to nowe wyzwanie dla całego klubu, któremu trzeba sprostać:
– Przekazuję spokój, oczywiście jest to dla nas wyzwanie. Jesteśmy Beniaminkiem. Nigdy Norwid nie grał w PlusLidze, więc jest wiele tych nowych aspektów, z którymi się dziś spotykamy i ich się uczymy. Z każdym spotkaniem będziemy wyglądać lepiej i organizacyjnie i sportowo.

Trener Norwida Częstochowa zaznacza, że klub zdołał zatrzymać najważniejszych zawodników oraz pozyskać wartościowych siatkarzy, którzy zagwarantują jakość całego zespołu:
– Udało się zbudować skład, który przede wszystkim zachowuje szkielet zespołu z poprzedniego sezonu oraz pozyskać nowych zawodników, którzy zagwarantują jakość. A to w tym okresie nie było łatwe. Z nowych nazwisk będzie Byron Keturakiz – to jest rozgrywający, Aymen Bouguerra – zawodnik z reprezentacji Tunezji, który przygotowuje się do kwalifikacji igrzysk olimpijskich oraz Dawid Dulski. Myślę że tego nazwiska nie trzeba przedstawiać. Jest to reprezentant Polski. Dzięki tutaj zaangażowaniu i wsparciu udało się pozyskać tych zawodników, zatrzymać szkielet, który zagwarantuje nam jakość grania w PlusLidze.

Celem klubu na nadchodzący sezon, będzie utrzymanie się w PlusLidze. Prezes Wachowiak odniósł się także do oczekiwań dotyczących ilości kibiców, którzy będą wspierać Norwida:
– Chcielibyśmy na dobre zadomowić się w PlusLidze, więc to jest nasz taki pierwszy kierunek, który chcielibyśmy realizować. Natomiast, co do frekwencji, żeby była to odpowiednia atmosfera, to fajnie, aby było to minimum na poziomie 3–3,5 tys. widzów. Tutaj taki minimalny cel sobie stawiamy, aby tą hale wypełnić. Co więcej – będziemy się z tego wszyscy bardzo cieszyć. Chcemy stworzyć taką nową modę na siatkówkę częstochowską. Nową, bo przez te 6-7 lat została ona zapomniana. Chcemy się wspólnie bawić i chcemy tutaj rzeczywiście stworzyć widowisko na najwyższym poziomie.

Norwid treningi rozpoczął na początku sierpnia, jako pierwsza drużyna z PlusLigi. Inaugurujące spotkanie częstochowian w lidze zostanie rozegrane 22 października na Hali Sportowej przy ul. Żużlowej. Rywalem podopiecznych Leszka Hudziaka będzie Ślepsk Malow Suwałki.

PJU

Skip to content