W niedzielę, 12 listopada Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał spotkanie w ramach V kolejki PlusLigi z PSG Stalą Nysa 0-3. Tym samym podopieczni Daniela Plińskiego odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, zaś dla częstochowian była to czwarta porażka.

Trener Exact Systems Hemarpol, Leszek Hudziak podsumował niedzielne spotkanie podkreślając, co najbardziej zaważyło na porażce:
– Niestety, z zespołem z Nysy nie udało się wygrać żadnego punktu. Przegraliśmy 3:0, ale stało się to, czego się najbardziej obawialiśmy, czyli w szczególności ofensywa z Nysy, także Michał Gierżot, który występuje w Nysie na pozycji przyjmującej niestety nie potrafiliśmy jego zatrzymać. Skończył z wynikiem 71% w ataku, oraz drugi przyjmujący, który również miał 73% w przyjęciach. Także to, czego najbardziej się obawialiśmy tych dwóch zawodników, którzy stanowią o sile z Nysy, niestety nie udało się ich tutaj zatrzymać blokiem. Myślę, że zaważył przede wszystkim początek seta, ponieważ pierwszy set zaczęliśmy od wyniku 4-1 dla Nysy, a przegraliśmy tego seta do 22, także początek seta zaważył na wyniku końcowym pierwszego seta, a gdybyśmy wygrali być może pierwszego seta, to ten mecz całkiem inaczej by się potoczył.

Norwid już w środę rozegra kolejne spotkanie. Jak zaznacza trener zespół nie ma dużo czasu na regeneracje oraz przygotowanie do kolejnego meczu:
– Przede wszystkim musimy jak najszybciej zapomnieć tym meczu z Nysą. Mamy bardzo mało czasu, żeby jakieś wyciągnąć wnioski, ponieważ już jutro jedziemy do zespołu z Olsztyna i skupiamy się już tylko i wyłącznie na taktyce na mecz z zespołem z Olsztyna.

Norwid w ligowej tabeli zajmuje czternastą lokatę z dorobkiem 3 punktów. Kolejne spotkanie siatkarze rozegrają z drużyną AZS-u Olsztyn. Zawodnicy z Olsztyna aktualnie plasują się na dziesiątej pozycji z 5 punktami na koncie. Mecz zaplanowano na środę, 15 listopada. Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej w Olsztynie. Siatkarskie emocje rozpoczną się o godzinie 18:30.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa vs PSG Stal Nysa, 12.11.2023 r.

Skip to content