W sobotę, 23 września Skra Częstochowa rozegrała spotkane w ramach 10. kolejki eWinner 2. Ligi. Skrzacy pokonali na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin 2:0 i zainkasowali trzy punkty. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Konrada Geregi. Bramki na wagę zwycięstwa Skry zdobywali Olivier Wypart i Jan Ciućka. Spotkanie rozgrywane w Lubinie zapowiadało się szczególnie interesująco. Zagłębie zgromadziło na swoim koncie 17 punktów i plasowało się na 2. pozycji. Z kolei częstochowianie zajmowali miejsce w środku stawki, lecz do ścisłej ligowej czołówki tracili zaledwie kilka oczek.

Sobotnie spotkanie podsumował trener Skry Częstochowa, Konrad Gerega podkreślając, że Skra po raz kolejny zachowała czyste konto w meczu:
– Duże gratulacje dla całego zespołu oraz dla sztabu szkoleniowego za przygotowanie zespołu przed trudnym meczem. Na pewno cieszy to, że nie straciliśmy bramki w tym spotkaniu, a zdobyliśmy dwie. Uważam, że mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek, ponieważ mieliśmy do tego okazje.

Konrad Gerega zaznacza także, czego zabrało drużynie w tym spotkaniu, co mogło poprawić grę zespołu:
– Na pewno w meczu brakło nam wysokiego budowania na połowie przeciwnika, mieliśmy plan, żeby zdominować naszego rywala na ich połowie boiska. Pracowaliśmy nad tym w tym tygodniu, ale niestety nie udało nam się wykonywać tego w meczu. Jest to kolejny etap, w którym będziemy rozwijać nasz zespół.

Aktualnie w ligowej tabeli Skra Częstochowa plasuje się na szóstej pozycji z dorobkiem 16 punktów. Następne spotkanie częstochowian odbędzie się w środę 27 października w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Skra na własnym boisku podejmie drużynę Polonii Warszawa.

Skip to content