Próbował podpalić drzwi do bazyliki – policja ujęła sprawcę

W czwartek wieczorem w Dąbrowie Górniczej doszło do próby podpalenia drzwi wejściowych zabytkowej bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. Chociaż udało się ugasić pożar, wrota zostały poważnie uszkodzone. Policja ujęła już podejrzanego 38-letniego mieszkańca miasta.

Dokładniejszych informacji o sprawie udziela prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu: – Potwierdzam, że policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego po odpalenie w tym mieście drzwi bazyliki. Badania trzeźwości zatrzymanego wykazały jednak w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z tego powodu mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań i dopiero po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie prokurator planuje wykonać z jego udziałem stosowne czynności procesowe.

Jakiego wyroku można spodziewać się dla mężczyzny? – Ta sprawa nie skończy się jednak dla osoby, która dopuściła się tego czynu łagodnie, ponieważ w tym wypadku nie mamy do czynienia z przestępstwem zniszczenia lub uszkodzenia cudzego mienia, ale zabytku, za który to czyn grozi surowa kara pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna przyjęła w czwartek o godz. 22.09. Do świątyni zostały wysłane trzy zastępy, akcja zakończyła się kilka minut przed północą.

 

Foto. Dąbrowa Górnicza – Naszemiasto

Skip to content