Raków Częstochowa wygrał 2:0 z PGE FKS Stalą Mielec w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki dla Medalików zdobyli Giannis Papanikolaou oraz Bartosz Nowak.

W wyjściowym składzie Medalików znalazło się dwóch debiutantów: grecki bramkarz Antonis Tsiftsis oraz Dawid Drachal. Ponadto w jedenastce pojawił się powracający po kontuzji Milan Rundić. Pierwsza groźna akcja to 16. minuta meczu. Deian Sorescu złamał akcję do środka i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Mateusza Kochalskiego. Piłka przeleciała jednak nieco nad poprzeczką. W 22. minucie Giannis Papanikolaou oddał kąśliwe uderzenie, z którym poradził sobie golkiper Stali. To właśnie Grek tuż przed przerwą pokonał Kochalskiego po asyście Dawida Drachala. “Papa” w idealny sposób uczcił swój setny występ w barwach Rakowa. Tak sobotnie zwycięstwo podsumował Drachal:

Przede wszystkim cieszę się ze zwycięstwa. Asysta to dodatek, ale również owoc dobrej gry całego zespołu. Niestety nie strzeliłem gola, ale będą następne mecze, więc będą również okazje do tego.

Po przerwie blisko kuriozalnej bramki był Łukasz Zwoliński. Bramkarz Stali wybijając piłkę, trafił napastnika Rakowa, ale koniec końców Kochalski naprawił swój błąd. Częstochowainie szukali podwyższenia wyniku i to się udało. W 63. minucie Ben Lederman wypatrzył w polu karnym Bartosza Nowaka, a ten z dużym spokojem trafił do bramki. Pod koniec drugiej połowy Medaliki ostemplowały słupek bramki Stali po uderzeniu Deiana Sorescu, ale końcowy wynik nie uległ zmianie, a podopieczni trenera Dawida Szwargi odnieśli drugie ligowe zwycięsto w tym sezonie. Zdaniem Mateusza Matrasa, obrońcy Stali Mielec zespół Mistrza Polski był znacznie lepszy w tym spotkaniu:

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała nieźle. Szkoda tej bramki do szatni, bo to ona ustawiła mecz dla Rakowa. Musieliśmy mocniej grać do przodu i rywale to wykorzystywali. Mogli na spokojnie zdobyć jeszcze dwie, może trzy bramki.

Teraz przed Medalikami walka o fazę grupową Ligi Mistrzów. We wtorek w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym IV rundy zmierzą się z FC Kopenhaga.