Raków włączył się w Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Do pomocy włącza się również świat sportu. Raków Częstochowa udostępnił dziś numer telefonu, pod który można było zadzwonić i uzyskać darmową poradę psychologa.

Bezpłatny numer telefonu: 607 252 132 był dzisiaj czynny w godzinach 09:00-13:00.

-Dyżur telefoniczny przy Limanowskiego 83 pełnił dzisiaj wykwalifikowany psycholog Paweł Cymkiewicz, który pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Zespole Leczenia Środowiskowego w Centrum Zdrowia Psychicznego Egomedica w Częstochowie. Paweł Cymkiewicz specjalizuje się nurcie terapeutycznym TSR (Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniach). Pracuje także w zakresie wsparcia psychicznego dla osób w trudnych, często nagłych sytuacjach. – czytamy na stronie internetowej Rakowa.

Rzecznik prasowy Rakowa – Szymon Sobol podkreśla, jak ważne są inicjatywy, jak ta dzisiejsza:

-Kolejny rok z rzędu angażujemy się w Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Tego dnia ponownie udostępniliśmy specjalny numer telefonu, pod którym można było skorzystać z darmowej i anonimowej porady wykwalifikowanego psychologa z Poradni Zdrowia Psychicznego. Nasze wsparcie było skierowane do każdego, nie tylko kibiców Rakowa. Każdy kto odczuwa potrzebę rozmowy lub konsultacji, mógł zadzwonić. Oprócz porad psychologicznych za pomocą specjalnych grafik przypomnieliśmy między innymi o numerach zaufania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Mamy nadzieję, że dołożymy chociaż małą cegiełkę do tego, by komuś pomóc.

Do podstawowych objawów depresji należą:

-pogorszenie nastroju,

-utrata zadowolenia z czynności, które wcześniej sprawiały przyjemność,

-nagła utrata apetytu bądź nadmierny apetyt,

-zaburzenia snu,

-częste wyrzuty sumienia,

-nawracające myśli o śmierci i samobójstwie,

-brak energii,

-niechęć do kontaktu z innymi ludźmi,

-zaniedbywanie obowiązków.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Właśnie dlatego, tak istotna jest szybka reakcja na zaobserwowane pierwsze objawy oraz pomoc osobom dotkniętym tą chorobą.

NB

Skip to content