Skra Częstochowa przed kolejnym wyjazdem

W piątek, 8 września Skra Częstochowa rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem piłkarze wybiorą się do Chojnic, by zmierzyć się z miejscową Chojniczanką. To dla nich intensywny czas podróży i obciążeń fizycznych. Ostatnie spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się przegraną częstochowian 0:2.

Skra po raz drugi z rzędu zagra spotkanie na wyjeździe w mieście oddalonym o kilkaset kilometrów. Rzecznik Skry Częstochowa, Daniel Flak podkreśla, że drużyna jest bardzo dobrze przygotowana na takie okoliczności:
– Nastawienie przed kolejnym meczem jest bardzo dobre w drużynie. Widać, że ten zespół cały czas robi duży postęp. Wiadomo, że ten okres jest dla naszych piłkarzy bardzo intensywny, ponieważ w sobotę graliśmy w Grudziądzu. Dzisiaj, znowu drużyna wyjeżdża na drugi koniec Polski, do Chojnic. Więc to jest na pewno trudny, intensywny moment. Natomiast nasi piłkarze są doskonale przygotowani na takie wyzwania i myślę że to nie będzie dla nich większy problem.

Budowanie akcji od tyłu, wysoki pressing, sposób operowania piłką nie sprawia zawodnikom z Częstochowy trudności. Problemy pojawiają się jednak w trzeciej tercji. Piłkarze Skry nie zdobywają tak dużo bramek, jak zapewne by tego oczekiwali, ale sztab szkoleniowy pracuje nad tym, aby zespół znaczsnie poprawił ten aspekt gry, zaznacza Flak:
– Jeśli chodzi o to, że nie zdobywamy, takiej ilości bramek, jaką byśmy chcieli, to nasz sztab szkoleniowy, cały czas pracuje nad tym, żeby nasi piłkarze podejmowali nieco lepsze decyzje. Sama gra wygląda naprawdę dobrze, utrzymujemy się przy piłce, często zbliżamy się pod pole karne przeciwników. W tych, decydujących momentach czasami brakuje naszym piłkarzom, być może trochę koncentracji, pewności siebie. Myślę, że taki jeden mecz na przełamanie, kiedy uda się zdobyć dwie, trzy bramki, na pewno rozwiąże worek z golami. Więc myślę, że biorąc pod uwagę, korzystne mimo wszystko wyniki w tym sezonie byłbym spokojny o to co wydarzy się w przyszłości, także w kwestii poczynań ofensywnych naszej drużyny.

Zespół Skry przed sezonem w dużym stopniu został zmodyfikowany. Pojawiło się wielu młodych zawodników, którzy zdobywają doświadczenie na poziomie centralnym. Daniel Flak uważa, że trener Konrad Gerega bardzo dobrze przygotował zespół do tego sezonu, co widać po wynikach w ostatnich siedmiu meczach:
– Myślę, że biorąc pod uwagę fakt, że latem ta drużyna bardzo mocno się zmieniła, odeszło z niej wielu zawodników, wielu przyszło, w większości młodych graczy, możemy być zadowoleni, z tego co dzieje się do tej pory. Myślę, że trener Konrad Gerega bardzo szybko zdołał ten zespół poukładać. Zdołał wkomponować nowych piłkarzy do drużyny. Funkcjonuje to bardzo dobrze i myślę, że w przyszłości, będzie to wyglądało jeszcze lepiej. I sądzę że tą drużynę stać na naprawdę bardzo duże rzeczy w tym sezonie.

Aktualnie z dorobkiem 11 punktów Skra zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. Z pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że częstochowianie posiadają pewną i szczelną defensywę. Na siedem spotkań, aż cztery zakończyli z czystym kontem. Najbliższe spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 w Chojnicach. Pierwszy gwizdek zaplanowano o godzinie 19:30.

PJU

Skip to content