Skra Częstochowa w finale baraży o 1 ligę

Mecz/fot. Skra Częstochowa

Skra Częstochowa coraz bliżej 1 ligi. W meczu barażowym piłkarze z Loretańskiej pokonali Chojniczankę Chojnice, wygrywając spotkanie 1:0. Zwycięstwo zapewniło drużynie awans do finału i możliwość kolejnych zmagań na boisku – tym razem na wyjeździe w Kaliszu.

Stawka wtorkowego starcia była ogromna, co dało się wyczuć już od pierwszych minut spotkania. Chojniczanka nie dała jednak rady i na własnym stadionie rozczarowała kibiców przegraną. Trzecią siłę sezonu zasadniczego wyeliminował najniżej notowany uczestnik barażów. Spotkanie w Chojnicach ocenia trener Skry Częstochowa Konrad Gerega:

– Duże brawa dla chłopaków. Pokazali na boisku bardzo dużo zaangażowania w grę. Pomimo różnych trudów na poprzednich meczach, dali z siebie wszystko. Wiedzieliśmy, że Chojniczanka jest wymagającym przeciwnikiem.

Zwycięstwo częstochowian to efekt wytężonej pracy całego sztabu. Skra pisze w tym sezonie niesamowitą historię i być może już niedługo zmierzy się na murawie z 1-ligowymi przeciwnikami.

Finał barażowej walki Skry Częstochowa z KKS 1925 Kalisz o awans do 1 ligi odbędzie się 19 czerwca o godz. 11.45 na stadionie w Kaliszu.

ABK/Skra Częstochowa

Skip to content