W niedzielę, 22 października Skra Częstochowa w spotkaniu 14. kolejki drugoligowych rozgrywek pokonała zespół ŁKS-u II Łódź. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Na listę strzelców dwa razy wpisał się Dawid Wojtyra oraz jedną bramkę zdobył Piotr Nocoń.

Trener Skry Częstochowa, Konrad Gerega zaznaczył, że początek tego meczu nie ułożył się po myśli częstochowian, ale cieszy się z tego, że drużynie udało się wygrać i zdobyć kolejne trzy punkty w tym sezonie:
– Na pewno jest to dla nas udany dzień. Drugi mecz z rzędu wygrywamy. Siedem bramek strzeliliśmy w tych dwóch ostatnich meczach, więc na pewno to cieszy. Cieszy realizacja planu. Natomiast początek meczu nie ułożył się tak, jak byśmy sobie życzyli, wiedzieliśmy o tym, że skrzydłowi ŁKS-u wcinają się za linię obrony i tak wykorzystali tę przestrzeń za linią obrony i z tego wziął się rzut karny. Trzeba sobie powiedzieć wprost, że ten mecz się ułożył. Czerwoną kartkę dostał zawodnik ŁKS-u, więc wiedzieliśmy, że musimy zagrać spokojnie i wykorzystać tę przewagę. Nie będę ukrywał, że jesteśmy przygotowani na takie rozwiązania, że gramy w przewadze i wiedzieliśmy, że będziemy potrzebować odwróconego wahadła, czyli Tobiasz Kubik grał po lewej stronie, żeby łamać do środka i szukać dośrodkowań przez dobre wypełnienie pola karnego. I tak strzeliliśmy bramkę na 2:1 i myślę, że ten mecz w tym momencie się zamknął. Duże brawa dla chłopaków za zaangażowanie, determinację i myślę, że tę cierpliwość, którą dzisiaj pokazali, musimy zabrać jako spore doświadczenie, bo rzadko gra się jednego więcej. Cieszą na pewno trzy kolejne punkty.

Trener Gerega podziękował także całemu sztabowi szkoleniowemu, który w dużej mierze przyczynił się do niedzielnego zwycięstwa:
– Dziękuję sztabowi, który dobrze przygotował też całą analizę i przygotował zespół razem ze mną, więc tutaj też duże brawa kieruję ku naszym trenerom, którzy ze mną pracują. I już skupiamy się na najbliższym meczu u siebie ze Stalową Wolą, bo chcemy kontynuować tę passę.

Podopieczni Konrada Geregi w czternastu spotkaniach zdołali uzbierać 23 punkty, plasując się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Następny mecz Skry odbędzie się w piątek, 27 października na stadionie w Częstochowie. Skrzacy zmierzą się z drużyną Stali Stalowej Woli. Mecz zaplanowano na godzinę 20:30.

Źródło fot.: Skra Częstochowa

PJU

Skip to content