W podziękowaniu za oddanie i pracę strażaków – Program „Bezpieczny Strażak”

W niedzielę 24 września na rynku kłobuckim w ramach pierwszej edycji programu „Bezpieczny Strażak”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przekazano dziewięć quadów oraz wóz strażacki dla powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych, w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy strażaków.

Lidia Burzyńska, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, podkreślała, że przekazanie pojazdów dla OSP to wyraz szacunku dla strażaków oraz ich służby i poświęcenia:

– Przekazanie dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, quadów i samochodów, jest wyrazem szacunku do was, waszej służby oraz działalności. W życiu każdego człowieka jest wiele rzeczy ważnych, ale najważniejsze jest życie i bezpieczeństwo. I to wy, swoją służbą, oddaniem i poświęceniem swojego czasu, jesteście osobami, które dbają o najważniejsze, niezbywalne wartości.

Tomasz Bednarek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mówi o efekcie wzrostu środków przeznaczonych na rozwój jednostek OSP:

– W tym roku kwota łącznie ze środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sięgnie 35 milionów zł. To ogromny wzrost środków, który nastąpił w przeciągu ostatnich lat. Efekty tych działań są widoczne. Kilkadziesiąt samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych w tym roku, kilkadziesiąt quadów zakupionych na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej. To także przyczepy, łodzie ratownicze, kamery termowizyjne, umundurowanie i cała reszta drobnego sprzętu, który na co dzień wykorzystujecie w akcjach ratowniczych oraz termomodernizacje remiz strażackich robimy po to, aby zapewnić wam jak najlepsze warunki i wsparcie w pracy.

Senator Ryszard Majer zwraca uwagę na historyczny moment dla Kłobucka i całego powiatu:

– Historia tego miejsca sięga dobrych kilkuset lat, pamięta ks. Jana Długosza. Ten plac przez te lata widział wiele. Kolejne wojny oraz inne wydarzenia, które kształtowały dzisiejszą Polskę. Ale takiego dobytku strażackiego, jak dzisiaj na tym placu, nie było jeszcze nigdy. Ochotnicze Straże Pożarne otrzymują wysokiej jakości sprzęt. Udało się połączyć poszczególne jednostki administracyjne, wolę rządu, samorządu, działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka, szczególne podziękowania skierował do strażaków i podkreślił, że bez ich pracy i determinacji zakup sprzętu oraz dofinansowania nic by nie dały:

– Oczywiście gmina dba o sprzęt jednostek OSP na terenie gmin. Ale to bez waszej pracy i determinacji oraz pokazania, że wasza służba poświęcenia dla mieszkańców, zasługuje na właśnie taki sprzęt, na godne wykonywanie swoich obowiązków i służenie mieszkańcom. Dlatego największe gratulacje należą się przede wszystkim strażakom z OSP Kłobuck.

Tomasz Cejner, naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku, podkreślił, jak ważne jest docenienie pracy strażaków:

– Bardzo dziękuję, że dostrzegacie i widzicie nasz trud, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pan generał tydzień temu powiedział, że dzisiaj ochotnicy mają czym i w czym podejmować działania. I to jest prawda. Mamy również dokument w postaci ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Za to wszystko, bardzo serdecznie wam dziękujemy.

Program „Bezpieczny Strażak” to pierwszy z siedmiu nowych projektów rozpoczętych w ramach 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

EG
Galeria: Radio Fiat

W podziękowaniu za oddanie i pracę strażaków – Program „Bezpieczny Strażak”

Skip to content