RKS Raków po sparingach już gotowy do startu w I lidze

W sobotę 22 lipca piłkarze częstochowskiego Rakowa rozegrali u siebie dwa ostatnie sparingi przed nadchodzącym sezonem Nice 1 Ligi. Najpierw pokonali 2:0 ŁKS Łódź, a potem zremisowali 1:1 z rezerwami Zagłębia Lubin.
Już w 10. minucie meczu z drużyną z Łodzi ucierpiał Mateusz Lis i jego miejsce zajął w bramce Mateusz Kos. W dalszej części gry częstochowianie przeważali, ale gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie. Jose Embalo dobił strzał Rafała Figla i Raków prowadził 1:0.
W drugiej połowie w drużynie Rakowa w miejsce Huberta Tomalskiego i Embalo pojawili się Przemysław Oziębała oraz Adam Czerkas. To dzięki nim częstochowianie już w 46. minucie prowadzili 2:0. Więcej bramek już nie padło.
Drugi mecz miał zupełnie inny przebieg. W 7. minucie goście wykorzystali rzut karny i było 1:0 dla Zagłębia II Lubin. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Marka Papszuna, ale do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie.
W drugiej połowie Raków nadal dążył do wyrównania. Paweł Piceluk najpierw trafił w poprzeczkę, a potem w 63. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zagłębia i zdobył gola.

RKS Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Raków: Lis (10′ Kos) – Niewulis, Góra (69′ Boateng), Duriska, Łabojko (76′ Wróbel), Figiel, Malinowski, Tomalski (46′ Oziębała), Papikyan, Wójcik, Embalo (46′ Czerkas).

RKS Raków Częstochowa – Zagłębie II Lubin 1:1 (0:1)
RKS Raków: Kos – Boateng, Sołowiej, Mesjasz, Oziębała, Zaw. testowany 1, Szcząber, Zaw. testowany 2, Mizgała, Wróbel, Piceluk. Grali także: Górski, Krzyżak, Zaw. testowany 3 i Zaw. testowany 4.