B, jak Belgia. B, jak Bruksela – w stolicy Europy na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Fot. Radio Fiat/Natanael Brewczyński

72 osoby i ponad 1300 km przebytej drogi – takimi liczbami można opisać pierwszy dzień wizyty studyjnej w Brukseli, zorganizowanej na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Uczestnikami kilkudniowego spotkania są laureaci konkursów wojewódzkich, takich, jak „Prawda i kłamstwo o Katyniu” oraz „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, organizowanych przez Jadwigę Wiśniewską od blisko kilkunastu lat.

Wśród zaproszonych znaleźli się również zwycięzcy konkursów objętych honorowym patronatem europoseł, a także samorządowcy, społecznicy i wolontariusze. W ciągu kilku najbliższych dni uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Belgii. O pierwszym dniu spędzonym w Brukseli

– Po długiej, bo niemal 18-godzinnej podróży autokarem, dotarliśmy do stolicy Belgii. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Atomium, czyli nieco ponad 100-metrowy budynek, który swoim kształtem przypomina model atomu żelaza. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się całą grupą na wspólną kolację, podczas której mogliśmy spróbować lokalnych specjałów, takich, jak choćby mule, czyli jeden z rodzajów małży – mówił Natanael Brewczyński, jeden z uczestników wizyty.

Drugiego dnia zaplanowano m.in. zwiedzanie Katedry św. Michała i św. Guduli, Pałacu Królewskiego, czy Ogród Sztuk Pięknych. Wisienką na torcie będzie wizyta w Parlamencie Europejskim, która odbędzie się w środę, 17 kwietnia.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/Natanael Brewczyński

B, jak Belgia. B, jak Bruksela – w stolicy Europy na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Skip to content