Exact Systems Norwid Częstochowa przygotowuje się do sezonu

Do pierwszego ligowego meczu Norwida Częstochowa zostało 28 dni. Znany jest już plan spotkań sparingowych, które klub z Częstochowy zaliczy jeszcze przed sezonem. Jak wyglądają przygotowania do rozgrywek w Tauron 1. Lidze?

Praca trwa cały czas. Drużyna zaczęła przygotowywać się do sezonu już od 26 lipca. Pierwszy okres został poświęcony budowaniu wytrzymałości i siły – mówi Radosław Panas, dyrektor sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa:

– Przygotowania przebiegają bez zakłóceń. Wszystko co trener zaplanował, zrealizował. Twierdzi, że wszystko jest ze strony klubu bardzo dobrze przygotowane. Warunki do treningów są bardzo dobre jeśli chodzi o nasze obiekty. Współpracujemy również z fitness clubem Calypso, który udostępnia nam siłownię. Ten pierwszy okres został poświęcony budowaniu wytrzymałości i siły.

Norwid Częstochowa zaliczył 24 sierpnia wspólny trening z GKS Katowice. Kolejne sparingi odbędą się 25 i 27 sierpnia. Będą to spotkania z BBTS Bielsko-Biała i ZAKSA, Strzelce Opolskie. Następnie częstochowianie będą brali udział w turniejach w Bielsku-Białej (3-4 września) i w Częstochowie (10-11 września). Na tydzień przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, Norwid rozegra jeszcze mecz z plusligowym GKS Katowice. Takie sparingi są z kolei okazją do bardziej technicznego przygotowania się do sezonu:

– Chłopaki przechodzą do sparingów, więc wejdzie więcej techniki i taktyki. Od następnego tygodnia wejdą również turnieje. Jeden będzie organizowany u nas. Wszystko jest pod kontrolą i idzie zgodnie z harmonogramem.

Zeszły sezon Exact Systems Norwid Częstochowa ukończył na piątym miejscu. Jak zespół zapatruje się na ten rok?:

– Chcielibyśmy, żeby było lepiej. Takie mamy założenie, żeby z roku na rok podnosić miejsce w tabeli. Cieszymy się z rozwoju. Zmieniliśmy kilku zawodników, niektórzy chcieli odejść, z niektórymi my nie chcieliśmy przedłużyć kontraktów – normalne życie transferowe i klubowe. Myślę, że zbudowaliśmy zespół, który powinien włączyć się w walkę o finałową czwórkę, o podium, o medal na zakończenie rozgrywek.

Pierwszy mecz ligowy Exact Systems Norwid Częstochowa rozegra 22 września o godz. 18.00. Będzie to spotkanie z Olimpią Sulęcin.

Skip to content