III Jurajskie Zawody Balonowe już wkrótce!

Po ubiegłorocznym sukcesie Balonowych Mistrzostw Polski, Komisja Balonowa przy Aeroklubie polskim zdecydowała, że w tym roku Gminy Janów i Olsztyn, zorganizują Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze.

Impreza będzie odbywać się w ramach III Jurajskich Zawodów Balonowych w dniach 18-21 lipca 2019 roku, na terenie Gmin Janów i Olsztyn.

Jest to dyscyplina sportu niezwykle malownicza i widowiskowa, ale kapryśna, tzn. wymaga specjalnej pogody, dlatego starty odbywają się dość wcześnie rano i późnym popołudniem. W tamtym roku udało nam się wystartować ponad 30 balonów – mówi wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Balonowa impreza to nie jedyne wydarzenie, na które zapraszani są okoliczni mieszkańcy.

Zarówno w Olsztynie, jak i w Janowie będą różnego rodzaju imprezy towarzyszące. U nas jest to IV Festiwal Sztuki i Wina. Mamy ponad 30 winnic, które już potwierdziły swoją obecność. Będą różnego rodzaju pokazy kulinarne i degustacje. Bardzo serdecznie zapraszamy żeby przejechać w tych dniach przez te dwie gminy i zobaczyć co proponujemy w tym roku – dodaje Tomasz Kucharski.

Balonowe Mistrzostwa zostały uznane za najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku przez kapitułę działającą przy Staroście częstochowskim.

KF