Fot. Radio Fiat

Muzeum monet i medali Jana Pawła II zaprasza na „Koncert Końcoworoczny”. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkoły śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow. Wydarzenie to odpowiedź na ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa i brak możliwości wspólnego śpiewu podczas zajęć. Początek już 30 czerwca o godz. 17.

Rok szkolny 2019/2020 zapisze się w pamięci uczniów jako jeden z najdziwniejszych w historii edukacji. Od marca nauka prowadzona była w wersji online. Przez kilka tygodni zajęć przy mikrofonie musieli zaprzestać także dzieci, młodzież i dorośli ze szkoły śpiewu AMR w Częstochowie. Część uczniów nauczyła się działać online, jednak niektórzy zawiesili lekcje do czasu umożliwienia spotkań bezpośrednich. Okazją do wspólnego zaśpiewania ma być „Koncert Końcoworoczny”. Więcej na temat wydarzenia mówi Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

– AMR, czyli Agnieszka Mazur-Rysanow to kobieta, która ma niesamowity dar jako wykładowca. Potrafi zaśpiewać arie operowe, operetki. Jej skala głosu jest niesamowita. To bardzo cieszy, jeśli młodymi adeptami sztuki zajmują się profesjonaliści. Jeśli ktoś uczy się śpiewać, to chce też pokazać się publiczności. Będzie do tego okazja 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy na koncert, który z pewnością będzie piękny i wyjątkowy.

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II jest hołdem złożonym Karolowi Wojtyle – Papieżowi, który z radością pielgrzymował do Częstochowy. Utrwalenie wizerunku Jana Pawła II na monetach i medalach to sposób na uwiecznienie jego dokonań w dziele pojednania ludzi na całym świecie.

ABK

Skip to content