Koncertem 10 marca w Szczecinie rozpoczął się ogólnopolski projekt „14 Katedr”. Wydarzenie jest prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach. 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie można usłyszeć Koncert pasyjny także w częstochowskiej Archikatedrze.

– To wyjątkowe, słowno-muzyczne wydarzenie, które wprowadza nas w czas Wielkiego Tygodnia. Usłyszymy Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna. To pokarm dla duszy na czas Wielkiego Postu, którego warto zakosztować – zaprasza ks. Jan Niziołek, proboszcz parafii archikatedralnej pw. Świętej Rodziny.

W projekcie bierze udział Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content