plakatx2

Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” i Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana zapraszają na podwójny koncert w ramach festiwalu JAZZtochowa prowadzonego przez OPK. Tego dnia ogólnopolską premierę będzie miała najnowsza płyta Wojtka Mazolewskiego “Chaos Pełen Idei”.
Kolejny raz ten materiał na żywo zabrzmi dopiero w grudniu w Warszawie. Ogólnopolska premiera i początek europejskiej trasy promującej płytę “Litania Projekt” to koncert zespołu Jacques Kuba Sèguin Quartet.

18:00 Jacques Kuba Sèguin Quartet, z gościnnym udziałem Krzysztofa Majchrzaka
19:30 Wojtek Mazolewski Chaos Pełen Idei, z gościnnym udziałem Johna Portera
Bilety w cenie 55 zł i 35 zł (ulogowe) do nabycia w sekretariacie OPK “Gaude Mater” oraz w kasie Filharmonii Częstochowskiej.
Istnieje również możliwość zakupu biletu on-line:
http://www.filharmonia.com.pl/
Jeden bilet obowiązuje na oba koncerty!

Wojtek Mazolewski wraca z nowym projektem. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć.
Do nas przyjedzie jeden z wymienionych gości – ni mniej, ni więcej tylko legendarny i uniwersalny John Porter. To Walijczyk, tytan muzyki rockowej, który kształtował polskie gusta w Porter Band i Maanamie; kompozytor, tekściarz, gitarzysta. W 2007 roku dorobek muzyka wydany został na 12 płytach pod wspólnym tytułem “Why?”
W części pierwszej koncertu zagra wszechstronny i odważny Jacques Kuba Séguin (Kanada, Montreal, 1977). Lubi kształtować swoje brzmienie w różnych nastrojach i składach: z zespołem ODD LOT, montrealczyk łączy wschodnią muzykę europejską, jazz i elementy elektroniki, natomiast w Litania Projekt, żeni styl neoklasycystyczny z brzmieniami skandynawskiego jazzu dalekiej Północy. Właśnie w Litania Projekt usłyszymy go w Częstochowie, w pierwszym koncercie promującym w Polsce płytę nagraną w Kanadzie. Płytę, na której pobrzmiewają takie kompozycje jak” Miłość ci wszystko wybaczy” Henryka Warsa czy „Krajobraz dla Muniaka”. W Filharmonii Jacques Kuba Seguin (trąbka) zagra w kwartecie ze znakomitymi Polakami: Michałem Tokajem– fortepian, Łukaszem Żytą – perkusja oraz Alanem Wykpiszem – kontrabas/bas.

źródło: materiały prasowe

Skip to content