Ostatni Grosz – nadchodzą miejskie inwestycje i utrudnienia komunikacyjne

Od wtorku 7 lutego mieszkańcy Ostatniego Grosza będą musieli przygotować się na utrudnienia, które dotkną na równi pieszych oraz kierowców. Trwające (niestety) w całej Częstochowie prace remontowe infrastruktury drogowej tym razem będą dotyczyły odcinka DK-91 nad połączeniem ulic Bór z Bardowskiego. Wszystko w ramach budowy nowej Alei Wojska Polskiego.

Więcej informacji o planowanych pracach w tej części miasta mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Maciej Hasik: – Po przywróceniu ruchu tramwajowego w al. Pokoju, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91) od wtorku (7.02) zamknięte zostanie dla ruchu kołowego i pieszego połączenie ul. Bór z ul. Bardowskiego pod obiektem mostowym, który będzie także remontowany. Z uwagi na powyższe dojazd do ul. Bardowskiego będzie możliwy od al. Pokoju przez ul. Leśmiana. Dojście piesze do ul. Bardowskiego przez al. Wojska Polskiego zostanie wytyczone w obrębie ul. Równoległej. Natomiast linia autobusowa MPK nr 100 będzie kursować z pominięciem wjazdu w ul. Bardowskiego. Ulicą Bardowskiego kursować zaś będzie komunikacja zastępcza w postaci linii specjalnej przez ul. Mochnackiego do pętli autobusowej Dworzec Raków PKP. Przepraszamy za utrudnienia.

Utrudnienia związane z pracami nad DK-91 mają potrwać aż do wakacji. Urzędnicy nie chcą podawać póki co konkretnych terminów, argumentując to zmiennością pogody i niestabilnością przepływów towarów na rynku. Orientacyjną datą zakończenia i oddania do użytku projektu w tym odcinku ma być początek lipca. Zapytani przez nas częstochowianie wyrażają mieszane opinie nt. kolejnych prac oraz utrudnień.

Kierowcy chcący przejechać z ulicy Bór lub Bardowskiego będą zmuszeni posiłkować się objazdami, niestety nadkładając drogi. W nieco lepszej sytuacji znajdują się piesi, dla których mają zostać przygotowane specjalne kładki, pozwalające na bezpieczne przejście przez miejsce robót budowlanych

Skip to content