24 czerwca przypada wspomnienie św. Jana Chrzciciela. Z tego powodu parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Poczesnej przeżywa swój odpust parafialny w niedzielę, 23 czerwca.

W związku z odpustem przez cały poprzedzający tydzień parafia organizuje tzw. Dni Świętojańskie. O nadchodzących weekendowych wydarzeniach w Poczesnej z tej okazji mówi proboszcz parafii, ks. Jarosław Sroka:

W sposób szczególny chciałbym zaprosić na dzień 22 czerwca o godzinie 19.30 – wówczas odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu 77 FM. Bardzo nam zależy, żeby wspólnota parafialna uczestniczyła w tym koncercie, choć oczywiście zaproszenie kierujemy także do osób spoza parafii. Z Częstochowy do Poczesnej nie jest aż tak daleko.

Poza sobotnim koncertem grupy 77 FM „Formacja z Mocą” w niedzielę na parafian (i nie tylko) czeka jeszcze więcej atrakcji na festynie parafialnym. Rozpoczęcie o godzinie 12.00 – sumą odpustową, która odprawi ks. kan. Józef Ośródka.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po południu od godziny 15.00 już tradycyjnie festyn parafialny. O godzinie 17.00 jest zaplanowany mecz siatkówki: rodzice kontra księża. Ponadto szereg różnych atrakcji na przygotowanej scenie do godziny 20.00. Są zaproszone różnorakie zespoły – młodzież i dzieci, które będą się prezentować. Znajdą się również atrakcje kulinarne – dodaje ks. Jarosław Sroka.

Dla tych więc, którzy nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend – przyjeżdżajcie do Poczesnej!

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content