1 czerwca będzie niezwykłym dniem dla najmłodszych podopiecznych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Tego dnia na placu przy ul. Ogrodowej (obok redakcji Radia Fiat) odbędzie się Rodzinny Dzień Dziecka.

Festyn będzie w całości darmowy, a jego start zaplanowany jest na godz. 10.00.

– Mamy przygotowane dwa programy: „na scenie” oraz „pod sceną”. Oznacza to, że wokół publiczności też będzie się dużo działo. Na samej scenie wystąpią wokaliści oraz sportowcy. Jeśli chodzi o program przy scenie, przedstawiciele służb mundurowych pokażą, jak pracują na co dzień. Będzie malowanie buziek, stoiska artystyczne i turniej piłki nożnej. Warto dodać, że wszystkie konkursy będą z nagrodami – mówi Marta Cierpiał, koordynator projektów w częstochowskiej Caritas.

Jedną z atrakcji dla dzieci będzie także wizyta w redakcji Radia Fiat i możliwość zobaczenie wszystkiego, co na co dzień można tylko usłyszeć.

– Jeśli ktoś chciałby się włączyć w organizację festynu np. jako sponsor, to gorąco do tego zachęcamy. Chcemy, aby Dzień Dziecka był całkowicie darmowy. Zachęcamy do przybycia z całymi rodzinami – zaprasza ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Festyn z okazji Dnia Dziecka potrwa do godz. 14:00. Wejście na plac przy ul. Ogrodowej od ul. Piotrkowskiej. Wydarzenie jest objęte patronatem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo, a patronat medialny objęło Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl.

BNO

Skip to content