“Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” – koncert pasyjny w Radomsku

Miejski Dom Kultury w Radomsku, Klasztor oo. Franciszkanów oraz Fundacja “Zatrzymać czas” serdecznie zapraszają 2 marca (piątek) o godz. 18.30 na koncert pasyjny. Na program składa się medytacja ks. Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna pt. “Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. Wystąpią: aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowić będzie oprawa multimedialna na podstawie filmu “Pasja” w reż. Mela Gibsona.

Koncert odbędzie się w ramach projektu 14 Katedr, w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w nazwie projektu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi Krzyżowej. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej. Wstęp wolny.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content