foto: Piotr Dłubak

Druga połowa tego tygodnia z pewnością nie pozwoli amatorom kultury się nudzić. Już jutro Szczęśliwy Dzień w częstochowskim Teatrze i kolejny pokaz “Sprzedawców Gumek”, a w najbliższych dniach trzy kolejne szanse na zobaczenie spektaklu pt.”Czyż nie dobija się koni?”

Od niespełna miesiąca częstochowianie i nie tylko, na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza mogą delektować się spektaklem pt. “Czyż nie dobija się koni?”. Opowieść o jednym z amerykańskich maratonów tańca umiejscowioną w latach 30. zeszłego wieku, będzie można zobaczyć w czwartek, piątek i sobotę, punktualnie o godzinie 19.

– Taniec w tym spektaklu jest pretekstem do opowiedzenia o kondycji ludzkiej, o tym co w sytuacji, gdy człowiek mierzy się z jakąś trudną rzeczywistością, jak sobie z taką sytuacją radzi – mówi reżyser sztuki Magdalena Piekorz, jednocześnie dyrektor artystycznej częstochowskiej sceny. – Opowiedziany w spektaklu maraton to okazja do sławy i zarobienia dużych pieniędzy, ale też ogromne zmęczenie i strach, a człowiek właśnie w takich sytuacjach poznaje siebie.

Magdalena Piekorz nie chce, żeby widz oglądający spektakl był jego biernym odbiorcą. – Nie chcę, żeby widz się czuł w pełni komfortowo, chciałabym, żeby poczuł, że również jest uczestnikiem tego maratonu – dodaje.

Już jutro warto wybrać się na opowieść o miłości, a właściwie jej braku. Spektakl pt. “Sprzedawcy Gumek” zostanie ponownie wystawiony w środę o 18 oraz w niedzielę o 19. Środa to też dobra okazja do skorzystania z promocji placówki pod hasłem “Szczęśliwy Dzień w Teatrze”, w ramach której bilety na wybrane przedstawienia będzie można zakupić za 20 zł. Szczegóły tutaj.

Niezwykle interesujące propozycje ma też Filharmonia Częstochowska. W piątek o godzinie 19 rozpocznie się energetyczne widowisko pt. “Gorąca Afryka”, które swoim patronatem objęło Radio Fiat, a w sobotę o 17 koncert QUEEN Symfonicznie.

Gdyby tego było mało na piątkowy wieczór zaprasza też Akademickie Centrum Kultury i Sportu, gdzie zobaczymy spektakl pt. “Jaskiniowcy”. Ośrodek Promocji Kultury Gaude Materz zaplanował natomiast koncert Grzywacz/Maseli Duo w ramach projektu Jazztochowa. W sobotę zaś, nietypowo, bo o godzinie 13.45 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II charytatywna impreza pod hasłem Spotkanie gorących serc. W jej ramach m.in. koncert Roksany Węgiel.

MD
foto: Piotr Dłubak

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content