W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Stradomiu posługują salezjanie, którzy serdecznie zapraszają na festyn rodzinny w niedzielę, 9 czerwca.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego na placu przy kościele przez cały dzień przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. O festynie opowiada wikariusz parafii, ks. Michał Piechota:

Jest to nasza nowatorska inicjatywa, zobaczymy jak ona się sprawdzi. Festyn jest zaplanowany praktycznie przez całe popołudnie niedzielne. Jest to impreza parafialna, ale oczywiście dedykowana nie tylko dla osób związanych z Kościołem. Festyn ma na celu integrację całej naszej społeczności i dzielnicy, dlatego w jego organizację są również włączeni partnerzy ze Stradomia, szkoły, przedszkola, firmy i inne instytucje. Chodzi nam o to, żeby stworzyć taką przestrzeń do wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród atrakcji znajdzie się coś dla ciała, umysłu i ducha.

Na pewno będziemy mieć: dmuchańce, kule wodne, eurobungee, wielobój dla dzieci z nagrodami, szkółka wojskowa. Istotne są też występy naszych lokalnych artystów ze szkół i przedszkoli. Ponadto będą obecne także kramy i stragany, czyli miejsca gdzie można zakupić coś odpustowego. Inne przewidziane atrakcje to karaoke, koncerty, malowanie twarzy, pokaz karate, pokaz tańca – tak, żeby na scenie cały czas coś się działo – dodaje ks. Michał Piechota.

Wieczorem po Mszy św. o godzinie 19.00 wydarzenie finałowe – koncert zespołu „77 FM Formacja z Mocą”. Zapraszamy do aktywnego udziału całymi rodzinami!

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content