W środę rozpocznie się szczyt klimatyczny TOGETAIR

W najbliższą środę 21 kwietnia rozpocznie się trzydniowy szczyt klimatyczny TOGETAIR. W jego programie znalazło się kilkanaście debat, w których udział wezmą przedstawiciele ministerstw, samorządów, firm, organizacji pozarządowych i instytutów naukowych.

Prezes Fundacji Czyste Powietrze Agata Śmieja mówi, że rozmówcy podczas dyskusji naświetlą największe wyzwania związane z ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi.

Robimy to wszystko po to, żeby zadbać o edukację mieszkańców. Chcemy pokazać, że ekologia nie jest tylko modą, ale też ma realny wpływ na jakość naszego życia. Może poprawić nasze zdrowie, udostępnić nam rozwój gospodarczy i technologiczny kraju. Przede wszystkim może trafić do mieszkańca, który wykorzystując np. panele fotowoltaiczne, bądź zbiorniki retencyjne obniży swoje rachunki i zadba o poprawę jakości powietrza. – dodaje Agata Śmieja.

Wśród prelegentów znaleźli się m. in. Jadwiga Emilewicz, Michał Kurtyka, Marek Gróbarczyk, czy Ireneusz Zyska.

Ze względu na pandemię szczyt będzie wydarzeniem w formule hybrydowej – debaty będą nadawane na żywo ze studia telewizyjnego i będzie można je śledzić w internecie. Transmisja również na stronie portalu Polskiego Radia 24.

IAR/JS