Caritas dla bezdomnych

W związku ze zbliżającą się zimą Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wzmaga swoją działalność w zakresie pomocy osobom bezdomnym. W okresie jesienno-zimowych chłodów jest to jedno z jej najważniejszych działań. O przedsięwzięciach Caritas mówi ks. Paweł Dzierzkowski:
– Zbliżająca się zima zapowiada trudności, z którymi borykają się osoby bezdomne. Wychodząc na przeciw tym potrzebom dajemy schronienie tym osobom – czy to będą bezdomne kobiety, czy samotne matki z dziećmi, czy też bezdomni mężczyźni czy rodziny. Niestety w schronisku gdzie przyjmujemy rodziny nie mamy już wolnych miejsc. Oprócz dachu nad głową dajemy też ciepły posiłek w naszych jadłodajniach przy ul. Staszica i ul. Stromej. Każda osoba, która w okresie jesiennym i zimowym tam przyjdzie dostanie ciepły posiłek. Oczywiście jesteśmy też przygotowani na to, że jeżeli zajdzie potrzeba będziemy rozdawać koce, a gdy przyjdą większe mrozy całodobowo rozdawać gorącą herbatę.
Częstochowska Caritas zwraca się o pomoc do wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć ludzi bezdomnych. Wszystkich informacji na ten temat można uzyskać w Centrum Wolontariatu i Administracji przy ul. Staszica 5.

ZD