Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej zaprasza na II Festiwal Piosenki Religijnej „Exodus”. Konkurs artystyczny został objęty patronatem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo.

– Pragniemy promować tym Festiwalem piosenkę religijną oraz wspieranie muzyki chrześcijańskiej – mówi ks. Jarosław Sroka, proboszcz parafii:

– Zapraszamy wszystkie schole parafialne oraz solistów, którzy na co dzień występują w naszych parafiach. Będzie do okazja do wspólnego pośpiewania, a także do promowania piosenki religijnej w życiu codziennym. Muzyka religijna przecież też służy dziełu Nowej Ewangelizacji. To bardzo ważne, dlatego już po raz drugi ten festiwal odbędzie się w naszej parafii.

Organizatorem Festiwalu Piosenki Religijnej „Exodus” jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej oraz Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskiej poprzez piosenki religijne:

– Ewangelizować i dawać Jezusa Chrystusa, zwłaszcza tym obojętnym. Kiedy słychać piękne wykonanie w połączeniu z pięknymi słowami, wówczas zaczyna się pewna wewnętrzna refleksja. Temu właśnie ma służyć organizowany przez nas festiwal.

Zgłoszenia należy przesyłać do parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej na adres podany w regulaminie. W piątek 31 marca odbędą się przesłuchania konkursowe w Sali Konferencyjnej przy Szkole Podstawowej w Poczesnej od godz. 11:00 do 19:00. Finał Festiwalu Piosenki Religijnej „Exodus” odbędzie się w kościele św. Jana Chrzciciela w Poczesnej 16 kwietnia o godz. 16:00.

Skip to content