Jasnogórskie Dni Skupienia

W piątek 9 czerwca, rozpoczęły się Jasnogórskie Dni Skupienia z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem „Daję słowo, czyli przykazania jako obietnice Boga”. Dni te skierowane są szczególnie do osób znajdujących się w gorszym czasie i kryzysie wiary. Podczas spotkań rozważane są przykazania Boże, podarowane przez Stwórcę Mojżeszowi oraz każdemu z nas.

O. Marcin Ciechanowski, prowadzący Jasnogórskie Dni Skupienia, mówi o tegorocznym temacie rekolekcji:

– Jasnogórskie Dni Skupienia od wielu lat są na Jasnej Górze. Tematem tegorocznych jest myśl, aby wyjść z siebie, czyli o Bogu, który szuka człowieka, ponieważ celem Kościoła jest ewangelizacja i po to ten kościół istnieje. Papież Paweł VI pisał w adhortacji, że główną przeszkodą w wyjściu z Ewangelią jest przeszkoda domowa. Nie dlatego, że świat jest zły, tylko dlatego, że my nie chcemy. Dlatego wyjdźmy od siebie i dajmy drugiemu człowiekowi, co sami mamy.

Andrzej Masiarek, przybyły na tegoroczne dni skupienia, dzieli się swoimi pobudkami do udziału w rekolekcjach:

– Przyjechałem na Jasnogórskie Dni Skupienia, ponieważ chciałbym spojrzeć na swoje życie inaczej. Dlatego potrzebuję pewnego wyciszenia i wyjścia poza dom, odnalezienia tego, co jest w życiu ważne – za pomocą Matki Bożej.

Jasnogórskie Dni Skupienia potrwają do 12 czerwca, następnie kolejny cykl w terminie od 23 do 26 czerwca.

EG
Galeria: Radio Fiat

Jasnogórskie Dni Skupienia

Skip to content