Liturgicznie okres Bożego Narodzenia został już zakończony, ale w polskiej tradycji utarło się, że kolędujemy nawet do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Do tego dnia w wielu kościołach organizowane będą przedstawienia jasełkowe, czy koncerty kolęd. Taki koncert już w najbliższą niedzielę odbędzie się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie.
– Od sześciu lat organizujemy “Kolędę Skałkę”. Nawiązując troszeczkę do Ernesta Brylla. Bo on napisał “Kolędę nockę”, więc pomyślałem, że fajnie byłoby gdyby była “Kolęda Skałka”. A że jesteśmy na częstochowskiej Skałce, dobrze przypomnieć sobie kilka pięknych, chwytających za serce kolęd i pastorałek. To będzie niecodzienny koncert porywający za serce i poruszający naszą wiarę. – mówił o koncercie proboszcz parafii ks. Jacek Michalewski.
Wspólny śpiew kolęd to nieodłączny element każdej wieczerzy wigilijnej. Parafialne koncerty kolęd są swego rodzaju przedłużeniem świątecznego nastroju, a także formą utrwalania jedności wspólnoty parafialnej.
Przypomnijmy, „Kolęda Skałka” w parafii św. Stanisława BM w Częstochowie w niedzielę 23 stycznia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wstęp wolny.

Skip to content