Kopia Cudownego Obrazu przywitana w Kurowie

Fot. Radio Fiat/BNO

Peregrynująca od 6 kwietnia kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zawędrowała do Dekanatu Mokrskiego. Wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Kurowie przywitali Obraz w niedzielę 21 kwietnia. Powitanie wizerunku Matki Bożej rozpoczęto wspólnym czuwaniem i modlitwą przy Cmentarzu Parafialnym w Kurowie.

Następnie wierni udali się do pobliskiego kościoła, gdzie uczestniczyli we wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza. W homilii duchowny przypomniał, że miłość matki, wzorem tej z Obrazu, jest jedną z najpiękniejszych zjawisk na świecie.

– […] Wiemy, jaką rolę odgrywa matka w życiu każdej rodziny i w życiu każdego dziecka. Toż przecież z miłości do męża, razem z Bogiem, przekazuje życie swoim dzieciom. Potem, w okresie prenatalnym, dziecko rozwija się w jej ciele, by potem z wielkim bólem urodzić syna lub córkę i zabezpieczać jego bezradność przez kilka najbliższych lat […] – głosił bp Antoni Długosz.

W homilii duchowny przytoczył również historię pierwotnego Obrazu z wizerunkiem Matki Bożej.

– […] W VIII wieku po narodzeniu Pana Jezusa, w Konstantynopolu była nieduża kapliczka nad morzem, gdzie znajdowała się ikona Matki Bożej. Marynarze idący do pracy, wstępowali do tej kapliczki, aby prosić Matkę Bożą, by ich praca na morzu przebiegała szczęśliwie i mogli wrócić do domu. Ten obraz doczekał się kilku ikon. Jedna z nich trafiła do Polski, na Jasną Górę […] – dodał duchowny.

Kościół Miłosierdzia Bożego w Kurowie jest 21. parafią w archidiecezji częstochowskiej, do której zawędrowała kopia Cudownego Obrazu. Ks. Paweł Wróbel mówił, że przyjęcie wizerunku Maryi wiązało się z szeregiem przygotowań.

– Przede wszystkim było to przygotowanie duchowe poprzez misje, które głosił ks. Mariusz Frukacz. Wielu parafian zaangażowało się w przygotowania materialne pod względem wystroju wioski i kościoła. Został postawiony nowy krzyż misyjny, wykonany przez parafian. Przygotowania były dosyć intensywne, ale sprawiały radość – powiedział duchowny.

Peregrynujący Obraz pozostanie na terenie Dekanatu Mokrskiego do soboty 27 kwietnia, gdzie następnie będzie wędrować po parafiach praszkowskich. W poniedziałek 22 kwietnia Jasnogórska Matka Boża zawędruje do parafii św. Idziego Opata w Chotowie.

BNO

 

>>Homilia bp. Antoniego Długosza<<

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Kopia Cudownego Obrazu przywitana w Kurowie

Skip to content