Kurs Lektorski/fot. archiczest.pl/archiwum

Jak posługiwać się Pismem Świętym? W jaki sposób właściwie czytać Słowo Boże i odpowiednio służyć w czasie Eucharystii? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzielono podczas tegorocznej edycji Kursu Lektorskiego, w którym wzięło udział aż 148 osób z 49 parafii.

Prowadzenie formacji oraz podejmowanie inicjatyw dla Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej w czasie epidemii, związane jest z wieloma utrudnieniami. Zmiany w organizacji dotknęły również corocznego Kursu Lektorskiego, który nie mógł odbyć się w dotychczasowej formie. Kandydaci na lektora uczyli się więc online, za pomocą takich narzędzi jak Skype czy zoom. O szczegółach mówi ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej:

– 20 lutego zakończyliśmy Kurs Lektorski, który odbywał się na terenie Archidiecezji Częstochowskiej. Przez ostatnie pięć sobót w godz. 9-10 grupa kandydatów uczestniczyła w kursie on-line. Było to 5 różnych spotkań o 5 odmiennych tematykach. Po zakończeniu kursu wszyscy kandydaci musieli zdać test.

W tym roku, wyjątkowo, udzielenie błogosławieństwa nowym lektorom odbędzie się w ich własnych parafiach.

– Kierujemy wielką prośbę do księży proboszczów i duszpasterzy, aby udzielili nowym lektorom błogosławieństwa według odpowiedniego formularza. Kolejny Kurs Lektorski prawdopodobnie odbędzie się w grudniu bieżącego roku.

Wszelkie informacje dotyczące inicjatyw podejmowanych dla Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej znaleźć można na stronie www.lso.archiczest.pl.

ABK

Skip to content