Misterium Męki Pańskiej w Archikatedrze

W Archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie 24 marca o godz. 17.00 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 35 odegrali dla wiernych Misterium Męki Pańskiej.

Ks. Łukasz Sakowski, wikariusz parafii archikatedralnej, komentuje wyjątkowość takiego przeżywania Drogi Krzyżowej:  :

– Ta wyjątkowa Droga Krzyżowa była dla nas wszystkich szczególna, a to z uwagi na to, że mogliśmy jakoby na żywo przenieść się wstecz i zobaczyć Chrystusa Pana dźwigającego krzyż, mogliśmy zobaczyć dramat tego wielkiego cierpienia. Mogliśmy wszystkie nasze problemy i troski złożyć w krzyżu Jezusa i od niego czerpać siły do pięknego życia.

Katarzyna Pasiuk, nauczycielka z SP 35. sprawująca pieczę nad przygotowaniem uczniów do przedstawienia, opowiada o swoich odczuciach na temat Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:

– Myślę, że nasze dzisiejsze spotkanie pasyjne poprowadzi nas do Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie biorący w nim udział, to przede wszystkim dzieci z klasy 4 i 8. Uważam, że to dla nich ogromne przeżycie, ponieważ Święta Wielkanocne pozwalają na chwilę zadumy i zatrzymania się, aby pochylić się nad grobem Pana Jezusa.

Igor Mesjasz, mówi o aspektach organizacyjnych przedstawienia Misterium Męki Pańskiej ze strony lektorskiej oraz ministranckiej:

– Do przedstawienia piątkowego Misterium Męki Pańskiej przyczynili się lektorzy naszej Bazyliki Archikatedralnej. Liturgiczna Służba Ołtarza wcieliła się w rolę postaci biblijnych, by mocniej przybliżyć historię tych wydarzeń. Cieszymy się, że możemy pokazać nasza ministrancką drużynę od strony aktorskiej i dołączyć w ten sposób do wydarzenia w naszej parafii.

Oliwier Yildirim, uczeń odgrywający w Misterium rolę Piłata, przedstawia Radiu Fiat swoja radość związaną z uczestnictwem w Drodze Krzyżowej:

– Jest to dla mnie bardzo ważna rola oraz ogromne wyróżnienie, z uwagi na to, że jestem już absolwentem Szkoły Podstawowej nr 35, z którą organizujemy ten występ. Czuję zaszczyt, że mogę brać udział w tym przedsięwzięciu i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych projektów do zrealizowania.

Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem wiernych, a aktorzy dołożyli wszelkich starań, by wszystko odbyło się zgodnie z planem.

EG
Galeria: Radio Fiat

Misterium Męki Pańskiej

Skip to content