W historii Jasnej Góry istnieje wiele pielgrzymek, które swoją tradycją sięgają setek lat. Są też i takie, których historia jest dość młoda. Ten rok jest wyjątkowy dla myśliwych, ponieważ właśnie w tym roku 24 października miała miejsce I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę, inicjująca nową tradycję w kręgach tego zawodu.

Pielgrzymka miała miejsce w niedzielę 24 października, a jej głównym punktem była Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Eucharystia była poprzedzona przemarszem pocztów sztandarowych w asyście orkiestry myśliwskiej.

– Organizując tę pielgrzymkę, chcemy podkreślić nasze przywiązanie do tradycji. Warto pamiętać, że wiele pięknych myśliwskich zwyczajów, związanych jest z obrzędami religijnymi. W dzisiejszym świecie potrzeba odwagi, czasem mocniejszego słowa, aby pokazywać na zewnątrz nasze wartości – podkreślił Paweł Lisiak, łowczy krajowy Polskiego Związku Łowieckiego.

W pielgrzymce wzięli udział przedstawiciele Zarządu Głównego oraz Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego. Zwieńczeniem pielgrzymkowych uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej to wydarzenie.

BNO

 

Skip to content