Na kraniec świata z dobrą nowiną

W niedzielę 27 sierpnia do Parafii św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie z wyjątkową wizytą wraz z wolontariuszami przybyła s. Joanna Dresler. Podczas wizyty goście, po każdej Mszy św. opowiadali o posłudze maryjnej, jakiej można oddać się w różnych zakątkach świata oraz Polsce.

S. Joanna Dresler opowiedziała, w jakim celu wraz z wolontariuszami przyjechała do Kościoła św. Kazimierz Królewicza:

Zostaliśmy zaproszeni do Parafii św. Kazimierza w Częstochowie, aby przeprowadzić animację misyjną i promocję naszych różnych projektów oraz programów misyjnych w sposób szczególny Klaretyńskiego wolontariatu Gaudium Mundi.

Nikodem Szymański, teolog pełniący posługę w Kościele św. Królewicza wyjaśnił, na czym polegają „Niedziele Misyjne”:

– Polega ona na tym, że wolontariusze wraz z siostrą przybywają do danej parafii i przedstawiają społeczności parafialnej kwestie dotyczące właśnie misyjności kościoła. Jak wyglądają misje, na czym polegają, a także pokazują możliwości wyjazdu, ponieważ nasz wolontariat nie jest zamkniętą społecznością. Dajemy możliwość wyjazdu w różne miejsca. Na przykład w chwili obecnej mamy trzy wolontariuszki w Indonezji. W pierwszym półroczu tego roku jedna z wolontariuszek była na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Togo, więc naszym wolontariatem ogarniamy w zasadzie cały świat.

Po Mszy św. można było dokonać zakupu pamiątek misyjnych, z których datki zostaną przeznaczone na cele ewangelizacyjne.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content