Parafia wielka pod względem serca – poświęcenie kalwarii w Lindowie

Fot. Radio Fiat

Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych, a także duchowni, poczty sztandarowe oraz liczni parafianie uczestniczyli w uroczystości poświęcenia kalwarii w parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie.

Uroczystość zwieńczyła Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. Metropolita częstochowski wskazał, że na kalwarii każdy z nas powinien odnaleźć siebie.

– Patrząc na krzyż, musimy zrozumieć, że Chrystus wypowiada do nas słowa, abyśmy potrafili przyjąć Go, jako naszego Pana i Zbawiciela. Mówi do nas jednocześnie, abyśmy nie czuli się samotni, bo jesteśmy ogarnięci Jego miłością. Ta miłość przezwycięża wszystko, co jest naszym zagrożeniem i niepokojem. Przekazał nam też dar matki, abyśmy sami potrafili radować się tajemnicą naszych zmartwychwstań i zwyciężania w tym świecie – powiedział abp Wacław Depo.

Poświęcenie kalwarii wraz z procesją Drogi Krzyżowej miało miejsce w Święto Podwyższenia Krzyża (czwartek 14 września). W homilii skierowanej do wiernych abp Wacław Depo pokreślił istotę odwagi wiary. Dodał też, że: – Trzeba patrzeć na krzyż Jezusa w taki sposób, aby nie odwracać wzroku od własnego krzyża życia, a także od krzyża naszych bliskich w obliczu przeróżnych cierpień. […] Trzeba mieć odwagę Ducha Świętego, aby tak patrzeć, żeby nie uciekać od własnego krzyża. Pod krzyż podprowadza nas z kolei nasza Matka – Maryja. Mogła stamtąd uciec, ale tego nie zrobiła. Trzeba mieć heroizm Maryi, żeby nie uciec, nie zwątpić […] – głosił metropolita częstochowski.

Kalwaria powstała dzięki zaangażowaniu wspólnoty parafialnej oraz lokalnych fundatorów. Kalwaria jest miejscem, które nie tylko wygląda pięknie, ale będzie również przyciągać wiernych, także spoza parafii.

– Z pewnością będziemy modlić się w parafii. Jesteśmy też otwarci na wszelkie wspólnoty, których mamy bardzo wiele w naszej archidiecezji. Z pewnością będziemy zapraszać wszystkich. Każdy, kto tutaj przyjedzie, będzie serdecznie przywitany – zapewniał Michał Jaskuła, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie.

Podczas Mszy św. abp Wacław Depo udzielił sakramentu bierzmowania kilkudziesięciu młodym kandydatom.

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lindowie została powołana w 1980 roku. Podlegają pod nią cztery sąsiadujące ze sobą miejscowości: Lindów, Julianów, Stanisławów oraz Wapiennik. Liczy obecnie blisko tysiąc parafian.

BNO

 

>>Homilia abp. Wacława Depo<<

 

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Uroczyste poświęcenie kalwarii w parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie

Skip to content