Parafiada w Dolinie Miłosierdzia, czyli „Spotkajmy się znowu”

Każdego roku księża Pallotyni z Doliny Miłosierdzia Bożego w Częstochowie organizują parafiadę, czyli festyn rodzinny skierowany zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych. Niestety ze względu na pandemie ubiegłoroczna odsłona imprezy nie mogła zostać zrealizowana.

Stąd też pomysł, by tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „Spotkajmy się znowu”. Zdaniem proboszcza parafii Bożego Miłosierdzia, „spotkanie” zawarte w haśle miało podwójne znaczenie.

– Spotykamy się w kościele, ale chcemy też spotkać się z naszymi parafianami i nie tylko w takim „luźniejszym” klimacie. Goście mają okazję do tego, by się pobawić, żeby zjeść i napić się czegoś dobrego oraz po prostu ze sobą pobyć. W tym roku główną atrakcją jest piwo w mojej własnej roboty, zarówno jasne, jak i ciemne – zachęcał ks. Michał Wójciak z Doliny Bożego Miłosierdzia.

Pokazy dla dzieci, a także gry, zabawy oraz ciepłe przekąski to tylko niektóre z wielu atrakcji w ramach częstochowskiej „Parafiady” w Dolinie Miłosierdzia. Tegoroczny program festynu był wyjątkowo bogaty.

– To wyjątkowy festyn, ponieważ rok temu nie mogliśmy się spotkać. Mamy w tym roku niesamowite nagrody. Jedną z nich jest dwudniowy pobyt w Arłamowie. Mamy niesamowite atrakcje dla dzieci, był m.in. iluzjonista Krystian Mączyński, który niesamowicie zabawiał najmłodszych. Jest też wóz bojowy straży pożarnej, pokaż ratownictwa medycznego, pokaz tresury psów oraz wiele więcej. Wstęgę rozpoczęcia przeciął bp Andrzej Przybylski – tłumaczył Paweł Joński, główny prowadzący spotkanie.

Festyn przyciągnął kilkaset osób z Częstochowy i powiatu. Był on poprzedzony Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą św., odprawioną w ramach Dnia Solidarności z Afgańczykami, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Parafiada w Dolinie Miłosierdzia Bożego wpisywała się również w obchodzony 5 września Międzynarodowy Dzień Dobroczynności.

BNO

 

Skip to content