Pielgrzymka LSO w Pajęcznie

W sobotę 10 czerwca Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza, już po raz 10 wyruszyła w duchową podróż do Archidiecezjalnego Sanktuarium Dzieci Fatimskich, w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Oprócz Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego na zgromadzonych czekał wspólny obiad, przyjemność bycia we wspólnocie oraz koncert ks. Jakuba Bartczaka.

Ks. Łukasz Dybowski, proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, mówi o licznej frekwencji na pielgrzymce oraz powrocie do czasów przed pandemią:

– Ta 10. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza, jest właściwie powrotem do tych czasów sprzed pandemii, gdzie licznie gromadziliśmy się jako słudzy Pana Boga przy ołtarzu. To jest spotkanie, na które przyjeżdżają parafie z całej naszej diecezji i spodziewamy się tutaj około 900. ministrantów.

Bp Andrzej Przybylski przybliża nauki, które pragnie przekazać podczas „serca” uroczystości:

– Centralnym punktem pielgrzymki LSO, co pewnie nie stanowi zaskoczenia, jest Eucharystia. Ci chłopcy przecież z definicji służą liturgii i ołtarzowi, więc nie może zabraknąć tak ważnego elementu Mszy św. Cieszę się, że mogę w imieniu ks. abp. Wacława Depo temu Nabożeństwu przewodniczyć. Podczas Eucharystii będę próbował tłumaczyć młodym ludziom właściwe zrozumienie służby, ponieważ mamy wokoło pełno służb, ale słowo samo w sobie jeszcze niewiele znaczy, trzeba powiedzieć, że służymy Panu Jezusowi. W czasie Mszy św. będę stawiał młodym takie pytania, aby rozeznali swoją służbę, komu tak naprawdę służą; sobie, księdzu, czy ludziom w parafii. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna, Panu Bogu. Później będę mówić o tym w jakim duchu służą, ponieważ można być w kościele, a służyć w zupełnie innej intencji. I przede wszystkim będę mówić jak służyć, aby ta służba była porządna.

Ks. Łukasz Mozler z Parafii św. Erazma Męczennika w Sulmierzycach, dzieli się radością z obecności na pielgrzymce oraz wyjaśnia szczególną rolę ministrantów w kościele:

– Cieszymy się, że jesteśmy dzisiaj w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na dorocznej pielgrzymce ministrantów, którzy są sługami ołtarza. Cóż byśmy zrobili jako kapłani ministrantów, kto by zadzwonił, podał ampułki, poszedł z pateną do Komunii św. Wszystkim sługom Liturgicznej Służby Ołtarza dziękujemy, ale także Matce Bożej Fatimskiej, która jest patronką tutejszego Sanktuarium i wszystkich nas dzieci Bożych. Przychodzimy tutaj, aby się jednoczyć i podziękować Panu Bogu za ten rok szkolny i katechetyczny oraz byśmy mieli siłę z Jego błogosławieństwem mogli służyć i spotkać się wspólnie w przyszłym roku.

Na zakończenie Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza, odbyło się losowanie nagród dla uczestników i parafii.

EG
Galeria: Radio Fiat

Pielgrzymka LSO w Pajęcznie

Skip to content