Sakrament pokuty jest bardzo ważny w naszym życiu! – młodzież z DA w Lizbonie

Rozpoczęte 1 sierpnia Światowe Dni Młodzieży dobiegają końca. To wielkie wydarzenie, które co cztery lata gromadzi setki tysięcy młodych z całego świata. W środę, 26 lipca do Lizbony wyruszyli studenci i młodzież z Częstochowy, związani na co dzień z Duszpasterstwem Akademickim „Emaus”.

Dzień 10 ŚDM Światowe Dni Młodzieży World Youth Day:

Za nami kolejny dzień podczas centralnych wydarzeń ŚDM w Lizbonie:

Dzień rozpoczął się katechezą, której przewodniczył kardynał Grzegorz Ryś Podczas katechezy, skupiliśmy się na rozważaniu Ewangelii św. Łukasza o nawiedzeniu Elżbiety przez Maryję. Pochyliliśmy się szczególnie nad aktem pozdrowienia brzemiennej Elżbiety, czyli Magnificat Kardynał zwróciła także uwagę, na ważność sakramentu pokuty w naszym życiu. Zakończeniem katechezy, była możliwość wyspowiadania się.

Nie zabrakło w dzisiejszym dniu również Eucharystii, którą przeżywaliśmy w gronie rodaków!

Kolejnym punktem dzisiejszego dnia była droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem. Uczestniczyliśmy w niej poprzez transmisję na żywo, w polskiej strefie, na stadionie 1 maja w Lizbonie.

Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był koncert pt. “Każdy wschód Słońca Ciebie zapowiada” Wystąpili m.in. orkiestra pod dyr. Huberta Kowalskiego, Chór Jednego Serca Jednego Ducha, Gabi Gąsior, Agnieszka Cudzich, Anna Madej, Siostry Melosik, Natalia Kawalec, Mate. O, Adam Czapla, Arkadio, Basia Błaszczyk, Kasia Blat.

Przed Nami czuwanie nocne z papieżem!
Pamiętamy o Was!

Źródło: Duszpasterstwo Akademickie Emaus

Skip to content