Seminarium na sportowo – Mistrzostwa Polski w Piłce Halowej

Fot. Radio Fiat/BNO

Już po raz 15. seminarzyści z całego kraju spotykają się, aby zawalczyć o tytuł Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Halowej. Jako ubiegłoroczni zdobywcy tego tytułu Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie zostało gospodarzem tegorocznych Mistrzostw.

Udział w nich bierze 19 wspólnot diecezjalnych oraz zakonnych. Mistrzostwa poprzedziło losowanie grup, które w pierwszej kolejności staną do rywalizacji. Organizacja turnieju to jednocześnie radość i spore wyzwanie dla wspólnoty.

– Są to wyzwania różnego typu, zarówno logistyczne, jak i organizacyjne. To naprawdę ogromne zaangażowanie seminarzystów. Podziwiam ich za poświęcenie czasu, sił, później zdolności szukania sponsorów i profesjonalnej organizacji tych Mistrzostw, co już pokrótce pokazała gala otwierająca – powiedział ks. prof. Ryszard Selejdak, rektor seminarium.

Faza grupowa zostanie rozegrana na dwóch halach sportowych: w IV LO im. Henryka Sienkiewicza oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” w Częstochowie. Rektor seminarium dodał, że piłkarskie rozgrywki poza zdrową rywalizacją, mają też znaczenie integracyjne.

– Tutaj liczy się nie tylko sukces sportowy, ale też to, że seminarzyści z 19 placówek z całej Polski poznają się i zawiązują tutaj więzy przyjaźni, które z pewnością będą owocować w przyszłości – dodał rektor WMSD w Częstochowie.

Gościem specjalnym podczas losowania był Jerzy Brzęczek, trener i były selekcjoner reprezentacji Polski. Jak mówił, sport niezależnie od dyscypliny, powinien być promowany w różnych środowiskach i ponad wszelkimi podziałami.

– W każdym środowisku bardzo ważną rzeczą jest to, aby promować sport i ruch bez względu na wykonywany zawód i wyznanie. Ruch jest dla nas podstawą, żeby móc poprawnie funkcjonować. Powiedzenie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, to bardzo ważna kwestia, tym bardziej że nasze przyzwyczajenia niestety nieco się zmieniają i bardzo często zamiast ruchu, wybieramy siedzenie przed telewizorem, komputerem, lub smartfonem. To dość często widoczne w szczególności u młodych osób – powiedział trener i były selekcjoner reprezentacji Polski.

Tegoroczne rozgrywki Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Halowej zaplanowano w drugi weekend stycznia. Weźmie w nich udział blisko 250 uczestników.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Seminarium na sportowo – Mistrzostwa Polski w Piłce Halowej

Skip to content