Starsi i samotni w noworocznym spotkaniu u Świętej Rodziny

Fot. Radio Fiat/BNO

Przy śpiewie kolęd i pastorałek oraz przedstawieniu jasełkowym starsi i samotni spędzili miłe chwile za sprawą inicjatywy Akcji Katolickiej przy parafii Świętej Rodziny, oraz Szkoły Podstawowej nr 35. W środę 10 stycznia ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret przy bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny.

Cel był prosty – uatrakcyjnić czas starszym i samotnym w świątecznym oraz wspólnotowym klimacie.

– Podczas wizyty duszpasterskiej zauważyliśmy, że jest wielu samotnych i starszych, którzy nawet podczas Wigilii byli sami w domu. Dlatego naszła nas myśl, by już w tym spokojnym czasie zorganizować wspólne śpiewanie, kolędowanie i integrację także dla tych ludzi. Chcemy, byśmy w tym czasie byli wszyscy razem i uczyli się dobroci, miłości oraz życzliwości, którą przyniósł Pan Jezus – mówił ks. Łukasz Sakowski, wikariusz parafii archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Wśród osób, które gościły na spotkaniu była m.in. Anna Pozimska-Łyczba, mieszkanka dzielnicy Starego Miasta, która powiedziała, że wspólne kolędowanie i poczęstunek łączy w sobie kilka istotnych celów.

– Jest to spotkanie zarówno świąteczne, jak i integracyjne, bo dużo starszych ludzi siedzi pozamykanych w domach. Uważam, że jak ci ludzie wyjdą do innych, to będzie super. W zeszłym roku przybyło ok. stu osób – powiedziała uczestniczka spotkania.

W przygotowaniach noworocznej inicjatywy wzięła też udział Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Świętej Rodziny w Częstochowie. Poza kolędami i wspólnym poczęstunkiem na przybyłych gości czekały symboliczne upominki. Inicjatywa ma przypomnieć, że osoby starsze i samotne powinny być obdarzone szczególną opieką i zainteresowaniem zarówno zimą, jak i przez cały rok.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Starsi i samotni w noworocznym spotkaniu u Świętej Rodziny

Skip to content