Tajemnica objawień – jaki jest ich sens i cel ?

11 lutego o godzinie 19 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze odbył się czwarty już wykład z cyklu Sobotnich Wykładów Maryjnych. Tradycyjnie na koniec spotkania, słuchacze mogli zadawać nurtujące ich pytania.

O. Marcin Minczyński, odpowiedzialny za organizację spotkania, mówi:

– Dzisiaj Światowy Dzień Chorych, który ogłosił św. Jan Paweł II właśnie we wspomnienie Matki Bożej z Louders, ponieważ tam przez jej stawiennictwo dokonało się wiele uzdrowień. Ten dzień przywodzi nam również na myśl tajemnicę objawień, przesłań, które Bóg przez Maryję kieruje do człowieka. Jaki mają sens, cel i co możemy bądź mamy z nimi zrobić, przybliży nam mam nadzieję dzisiejszy wykład, którego temat brzmi: „Objawienia maryjne, ślady Boga w historii”.

Ks. dr Kamil Zadrożny, dyrektor Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych i autor wykładu, nie kryje radości ze spotkania:

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy tutaj w Kaplicy Różańcowej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, spotkać się i pochylić nad tematem, który jest kontynuacją tematu z 21 stycznia czyli „Objawienia Maryjne, jako ślady Boga w historii”. Jest to druga część tego wykładu poświęcona przede wszystkim objawieniom Maryjnym w Louders.

Kolejne spotkanie z cyklu wykładów Maryjnych, planowane jest na 18 marca.

Sobotnie wykłady maryjne odbywają się na Jasnej Górze od listopada 2022 roku. Organizatorami spotkań są Jasnogórski Instytut Maryjny oraz Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie. Pierwsze dwa wykłady (listopadowy i grudniowy) poprowadził ks. prof. Marek Chmielewski (KUL), W sobotę 21 stycznia 2023 roku konferencję wygłosił ks. dr Kamil Zadrożny, kontynuując temat 11 lutego:

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content