Uroczystość NMP Królowej Polski w Radomsku

3 maja w kościele NMP Królowej Polski w Radomsku, bp Andrzej Przybylski przebywał z wizytą kanoniczną. Tego dnia w sposób szczególny modlono się o nowe powołania, był też czas na odwiedziny u chorych. Wizyta była przede wszystkim związana z odpustem parafii oraz sakramentem bierzmowania.

Bp Andrzej Przybylski podsumował wizytę w Radomsku:

– Mieliśmy w sumie trzy Msze św., było też bardzo piękne spotkanie z grupami, ponieważ uczestniczyły w nim wszystkie grupy modlitewne. Podczas Sumy odpustowej młodzi przyjęli sakrament bierzmowania, co też było bardzo piękną okazją, aby wskazać na Matkę Bożą, która swoją całą moc zawdzięcza Duchowi Świętemu i pełnieniu woli Bożej.

Ks. Józef Błasiński, proboszcz parafii NMP Królowej Polski, mówi więcej na temat uroczystości parafialnych:

– Przeżywamy święto patronalne naszej parafii, które połączone jest z uroczystością odpustową oraz sakramentem bierzmowania dla młodzieży. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 50 osób, cieszymy się z powodu ich wyjątkowego świadectwa, ponieważ przyrzekają, że będą ważnymi świadkami Chrystusowej wiary. Co w tak podzielonym świecie jest niesłychanie ważne.

Bp Przybylski podkreśla znaczenie wspólnej modlitwy:

– Kończymy wizytację piękną modlitwą, którą chcemy włączyć w wielką modlitwę Kościoła o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Trwa tydzień modlitw o powołania i trudno, aby w programie zabrakło takiego momentu, kiedy przyklękniemy przed Najświętszym Sakramentem, żeby modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

Uroczystość NMP Królowej Polski w Radomsku zgromadziła licznie przybyłych wiernych.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content