W Niebie w Mieście zagrali dla dzieci z Ukrainy

W sobotę 9 kwietnia w kawiarni Niebo w Mieście odbył się koncert charytatywny na rzecz oddziału neonatologicznego szpitala św. Mikołaja we Lwowie. Od wybuchu wojny placówka ta przyjmuje dzieci z całej Ukrainy, a przez przerwane łańcuchy dostaw szpital stale zgłasza niedobory.

Koncert został zorganizowany przez częstochowską wspólnotę Pielgrzymi Niepokalanej, we współpracy z Fundacją Małych Stópek ze Szczecina. O szczegółach wydarzenia opowiedziała Iwona Chałaszczyk, jedna z organizatorek:

Jesteśmy właśnie w kawiarni Niebo w Mieście, trwa koncert charytatywny dla najmniejszych pacjentów tego szpitala, czyli noworodków i wcześniaków. Koncert akustyczny, grają Joana Radzik na skrzypcach i Dariusz Czarny na gitarze akustycznej. Wspaniały, miły, spokojny koncert sprzyja zadumie ale również jest też atmosfera, która sprzyja poruszeniu serc tutaj zebranych.

Fot. Pielgrzymi Niepokalanej

Pielgrzymi Niepokalanej od wielu lat, jeszcze zanim abp Wacław Depo zatwierdził istnienie wspólnoty oficjalnym dekretem, angażują się w działania pro-life. W ramach tych działań częstochowska grupa współpracuje z wieloma środowiskami obrońców życia w całej Polsce. Jednym z takich podmiotów jest Fundacja Małych Stópek prowadzona przez ks. Tomasza Kancelarczyka, która zajmuje się organizowaniem konkretnej pomocy materialnej dla samotnych matek oraz dziewczyn zachęcanych do aborcji. Koncert charytatywny na rzecz oddziału neonatologicznego również wpisuje się w ideę ratowania najbardziej bezbronnych dzieci:

Podczas koncertu prowadzimy kwestę. Pieniążki, które tutaj uzbieramy zostaną przekazane poprzez Fundację Małych Stópek właśnie do szpitala św. Mikołaja we Lwowie. Pieniądze będą spożytkowane na sprzęt medyczny i na bardzo specjalistyczne leki, które ratuj życie tym najmniejszym pacjentom, którzy przybywają do tego szpitala z całej Ukrainy.

Wiele szpitali we wschodniej Ukrainie uległo zniszczeniu. Stąd placówki medyczne w zachodniej części kraju są bardziej obciążone. Fundacja Małych Stópek już od dłuższego czasu pozostaje w stałym kontakcie z lwowskimi medykami, starając się wspierać oddział neonatologiczny na ile się da. Jedną z okazji do wsparcia był właśnie sobotni koncert w Niebie w Mieście.

Fot. Pielgrzymi Niepokalanej
Fot. Pielgrzymi Niepokalanej
Fot. Pielgrzymi Niepokalanej
Skip to content