Ferie zimowe to świetna okazja do wypoczynku i zregenerowania sił przed kolejnym ciężkim semestrem w szkole. Wiele placówek organizuje wyjazdy dla dzieci i młodzieży, aby pokazać im inne formy spędzania wolnego czasu.

W dniach 4-10 lutego br. dzieci i młodzież z parafii pw. NMP Królowej Polski w Radomsku i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie spędziła cudowny czas w pięknej wiosce u podnóża Tatr – Murzasichlu. Każdego dnia uczestnicy po wspólnej Mszy świętej udawali się na stok narciarski. Tam doskonalili swoje umiejętności i pokonywali swoje słabości.

Popołudnia spędzali na wspólnych grach i zabawach, które pokazały wartość wspólnego spędzania czasu i dostrzegania korzyści z budowania relacji rówieśniczej. Podczas wyjazdu nie zabrakło wielu atrakcji między innymi dzieci mogły poznać historię miejscowości, w której mieszkały. Dowiedziały się jak wygląda trakcyjny strój, taniec i muzyka góralska.

Na koniec zimowiska młodzież udała się do Zakopanego, gdzie miała okazję zobaczyć najsłynniejszą ulicę – Krupówki. Na zregenerowanie sił młodzież wybrała się do Term Chochołowskich. Wieczorem nastąpiło podsumowanie i rozwiązanie quizu wiedzy o Podhalu oraz rozstrzygnięcie wielu konkursów. Organizatorzy zimowiska mają nadzieję, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie.

Źródło: Paweł Osuchowski

Skip to content