Wielbienie Boga przez taniec i śpiew. Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych na Jasną Górę

Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych/Fot. Radio Fiat

W niedzielę 20 czerwca, na jasnogórskich polach, rozpoczęła się pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych. Brali w niej udział przede wszystkim najmłodsi, którzy przez okazywaną radość, wysławiali Boga i Matkę Bożą.

Przyjechali z różnych parafii z Polski. O godz. 11.00, dzieci wraz z rodzicami zebrali się na jasnogórskich polach, aby wspólnie się modlić. Słowa przywitania skierowała do uczestników Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych:

Czekaliśmy z ogromną niecierpliwością, bo stęskniliśmy się za wami. Rok temu pielgrzymowaliśmy w ograniczonym składzie, była nas tylko maleńka reprezentacja, łączyliśmy się za pomocą transmisji. Dziś znowu się widzimy i jesteśmy wdzięczni Bogu i Matce Najświętszej za tę wielką łaskę. To dla nas ogromna radość.

Podwórkowe Kółka Różańcowe to organizacja, której celem jest promowanie modlitwy różańcowej. Zrzesza wokół siebie przede wszystkim najmłodszych. Została założona w 1997 przez Magdalenę Buczek, która miała wtedy 9 lat. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było „Do Ciebie się uciekamy”:

Do kogo mamy przyjść kiedy jest nam smutno, kiedy jest nam źle? Zawsze przychodzimy wtedy do mamy, bo wiemy, że ona nas pocieszy, przytuli, da dobre słowo. Dlatego przychodzimy tutaj, do naszej Matki i Królowej, aby do niej się uciekać, przytulić do Jej serca, bo ona zawsze na nas czeka i nas słucha – wyjaśniła Magdalena Buczek.

Msza Św. została odprawiona o godz. 13:30. Wcześniej dzieci uczestniczyły m.in. w koncercie bp Antoniego Długosza. Na scenie można było usłyszeć piosenkę „Chrześcijanin tańczy” oraz wiele innych utworów. Na dzieci czekało również wiele nagród konkursowych. Taka forma modlitwy – poprzez śpiew i zabawę – pozwala najmłodszym czerpać radość z wielbienia Pana.

WB

Skip to content