W tym roku szkolnym ferie zimowe w naszym województwie zaplanowano na drugą połowę stycznia. Licealiści zaangażowani w posługę Liturgicznej Służby Ołtarza będą mogli w tym czasie wziąć udział w kursie animatora ministrantów. Należy się śpieszyć, bo zapisy przyjmowane są do końca tygodnia.

Do udziału w kursie zachęca ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej:

Po raz pierwszy w naszej archidiecezji chcemy zorganizować kurs animatora służby liturgicznej. To zaproszenie jest skierowane do wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy ze szkół ponad podstawowych, którzy chcieliby trochę bardziej zaangażować w parafię i pomóc swojemu duszpasterzowi w prowadzeniu grup ministranckich.

Będzie to forma spędzenia ferii zimowych w gronie ministrantów. W planie oprócz szkoleń i formacji przewidziano także aktywność sportową oraz integracyjną:

Kurs dla animatora będzie się odbywał w pierwszym tygodniu ferii, czyli od 16 do 21 stycznia. Zapisy potrwają do 4 grudnia. Kurs odbywać się będzie w Seminarium na zasadzie wyjazdu, a więc będziemy tam mieszkać, przechodzić rożne szkolenia, spotkania. Z pewnością znajdzie się też czas na zabawę, rekreację i odwiedzenie ciekawych miejsc.

Szczegóły odnośnie kursu oraz formularz do zapisu dostępne są na stronie internetowej częstochowskiej Liturgicznej Służby Ołtarza.

Skip to content