Kwiecień plecień co przeplata, trochę muzyki, a trochę… spektakli

Koniec kalendarzowej zimy za nami i koniec kolejnego miesiąca tuż, tuż. Przed nami za to kwiecień i nowy repertuar w Teatrze im. Adama Mickiewicza oraz Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

O propozycjach Teatru im. Adama Mickiewicza mówi Ewa Skowronek z Działu Promocji:

– Pierwszego kwietnia, w naszym teatrze wielkie święto, mowa tu o premierze spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy”. Będziecie państwo mile zaskoczeni. Spektakl wyreżyserował Gabriel Gietzky. Spektakl będzie można obejrzeć również 2, 14, 15 i 16 kwietnia, niezmiennie o godz. 19.00. W połowie miesiąca zapraszamy na spektakle „Strefa zero”, grane na scenie kameralnej 15 i 16 kwietnia o godzinie 16.00. Jest to widowisko dla osób pełnoletnich. 22 i 23 kwietnia spektakl „Testosteron” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza. Wystąpią w nim aktorzy częstochowscy, a gościnnie Adam Machalica i Łukasz Węgrzynowski.

Nie zabraknie również znanych już publiczności spektakli, takich jak „Stopklatka”, „Grupa Krwi” oraz „Mały Książę. Opowieść”, który jest bardzo lubianym spektaklem przez dzieci. A co pojawi się z końcem kwietnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza?:

– Koniec kwietnia obfituje w przyjemne i lekkie widowiska. Już 28. i 29. dnia miesiąca zapraszamy na „Cudowną terapię” o godzinie 19.00, spektakl odbędzie się na Scenie Dużej. 30 kwietnia o 19.00 – „Ostra Jazda”, widowisko dla osób dorosłych.

Oczywiście Teatr nie jest jedyną instytucją, która zachęca mieszkańców Częstochowy do wybrania się na ciekawe wydarzenia. Również Filharmonia Częstochowska ma do zaoferowania ciekawe kulturalne atrakcje. Więcej o nich mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana:

– Kwiecień rozpoczniemy oratorium papieskim, będzie to powiązane z rocznicą śmierci papieża Polaka. Wystąpią m.in. orkiestra Filharmonii, chór kameralny z Nysy, a także wybitni soliści – Jacek, Patrycja i Natasza Kotlarscy. Sam będę miał przyjemność dyrygować. 13 kwietnia wyjątkowy koncert „Meksyk-Polska”, jest to upamiętnienie 95. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. W programie muzyka polska i meksykańska oraz słynna symfonia Antonina Dvoraka.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje, bo Filharmonia przygotowała również koncerty i audycje dla dzieci oraz koncerty kameralne:

– Kontynuujemy m.in. cykl audycji Filharmonia Dzieciom, a także audycje wyjazdowe. Odbędzie się Akademicki Koncert Kameralny, Czwartkowy Wieczór z chórem pod dyrekcją Janusza Siedlaka. 28 kwietnia odbędzie się smyczkowy „Koncert przy świecach” w Kościele Rektorackim, który od lat gromadzi wierną publiczność.

Szczegółowe repertuary Teatru i Filharmonii można znaleźć na stronach internetowych tych instytucji.

Skip to content