Legenda częstochowskiej sceny muzycznej powraca

Trwa reaktywacja legendy częstochowskiej sceny muzycznej. Zespół Shamboo wraca z nową energią, aby podzielić się z publicznością tym co jest dla nich ważne i bliskie sercu, czyli muzyką. Będziemy mogli usłyszeć nowoczesne brzmienie zespołu. Najbliższy koncert już 16 marca w Zgierzu!

Wokalista Maciej Maślikowski wyjaśnia skąd pomysł na reaktywację zespołu po latach:

– Pełni doświadczeń nowej Polski doszliśmy do wniosku, że jeszcze mamy coś do powiedzenia. Chcemy zrobić kolejną płytę, zaprosiliśmy paru naszych przyjaciół do grania. Mamy możliwość dzięki Krzysiowi ruszyć do przodu z nagraniami. Koledzy są chętni, ja również. Piszemy nowe piosenki, będzie myślę lekkie zaskoczenie. Krzysztof ma małe studio nagraniowe i właśnie 90% muzyki nagrywamy u niego w studio.

Perkusista Tomasz “Rychu” Raszewski mówi o etapach reaktywacji oraz jak ważny dla zespołu jest najbliższy koncert:

– Ta reaktywacja odbywa się tu i teraz i chcielibyśmy wszystkich zaprosić na pierwszy akustyczny nasz koncert, który odbędzie się w Zgierzu. Resztę to już będziemy sukcesywnie dodawać, ale ta reaktywacja i ten koncert nasz pierwszy jest bardzo ważny, ponieważ będzie akustyczny, a chyba nie będziemy grali więcej akustycznie już w tym roku. Po prostu będzie to bomba, na którą nikt nie jest jeszcze przygotowany, nawet sami my. Teraz głównie przygotowujemy się do tego koncertu, ale też w międzyczasie robimy studio, bo czeka świat. Będzie też więcej koncertów, ale po prostu nie możemy wszystkiego robić na raz, bo zwariujemy, więc robimy wszystko etapami.

Reaktywacja zespołu to również powstanie nowej płyty. Jak wyglądają przygotowania do wydania nowego krążka? Odpowiada gitarzysta Krzysztof Sowczuk:

– Z nagraniami dopiero ruszamy tak naprawdę. Jest burza mózgów, głowy są naładowane, pełne pomysłów. Maciej jest przygotowany tekstowo. Także myślę, że będzie bomba. Czekamy z niecierpliwością.

Pierwszy raz na scenie, zespół Shamboo pojawiło się w maju 1982r. Pod nazwą SzamboPunk. Przez lata istnienia, aż do zawieszenia działalności w roku 1987r. przez ekipę przewinęło się wiele muzyków znanych na punkowej scenie muzycznej. Po zakończeniu działalności muzycy występowali okazjonalnie na ogólnopolskiej, klubowej trasie koncertowej z zespołem T.Love oraz ogólnopolskim konkursie na piosenkę Euro 2012.

EG/KKO
Fot: Shamboo FB

Skip to content