Marta Madejska z I nagrodą Hosanna Festival 2023!

Dobre wieści napłynęły do nas z Siedlec, gdzie w dniach od 15 do 17 września odbywał się XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival 2023. Częstochowianka Marta Madejska została laureatką I nagrody Festiwalu w kategorii soliści. Grand Prix zdobyła grupa Sezon na Czereśnie.

Tuż po ogłoszeniu wyników udało nam się skontaktować z Martą Madejską, która opowiedziała o towarzyszących jej emocjach związanych z tym sukcesem:
– Oczywiście jestem bardzo szczęśliwa, bardzo wdzięczna. Dziękuje bardzo jury, całej publiczności, oczywiście mojemu mężowi, który mnie wspiera jak zawsze i wspaniałemu zespołowi Sezon na Czereśnie, który też mnie wspierał, bo ja troszeczkę niedomagam głosowo. Tym bardziej jestem wzruszona i szczęśliwa. Nagrodę dedykuję też wszystkim kolegom z zespołu, którzy dzisiaj akurat nie byli tutaj ze mną, ale ze mną tą muzykę tworzą i mojej kochanej rodzinie, która mnie wspiera, rodzicom szczególnie.

Zapytaliśmy również Martę Madejską o najbliższe plany artystyczne:
– Planów jest bardzo dużo, bo ja bardzo lubię też nowości, lubię eksperymentować muzycznie. Więc mam kilka projektów na myśli, których jeszcze nie zdradzę, ale chętnie umówię się kiedyś do Radia Fiat opowiedzieć, jak już będę mogła uchylić rąbka tajemnicy. Na razie bardzo się cieszę z nagrody i razem z mężem będziemy teraz delikatnie świętować i odpoczywać. Spędziliśmy tutaj bardzo miły czas na Festiwalu Hosanna, ale jesteśmy już troszeczkę zmęczeni.

Hosanna Festival to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od 30 lat organizowany jest w Siedlcach przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.

Skip to content