Źródło fot.: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie/Piotr Dłubak
Co to znaczy być dobrym synem? Czego ojcowie mogą wymagać od własnych dzieci? Czy życie człowieka warte jest więcej niż życie zwierzęcia? Czy może każdy z nas tak naprawdę jest myśliwym, który nie przestaje polować nawet przy rodzinnym stole? Na te oraz inne pytania odpowiedź daje spektakl „Polowanie” w adaptacji Piotra Pacześniaka.
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza na dramat w reżyserii Ishbel Szatrawskiej, opowiadający o dorosłym synu odwiedzającym rodziców w małej miejscowości, który wyrusza z ojcem na polowanie. Przy okazji tej wizyty widać obyczaje, które podtrzymują tradycje rodzinne i jasno wytyczają role oraz relacje władzy. W częstochowskim teatrze w rolę głównego bohatera wciela się Karol Czajkowski, który zaprasza do obejrzenia i oceny spektaklu.
– Bardzo serdecznie zapraszam na spektakl „Polowanie” w reżyserii Piotra Pacześniaka w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jak najbardziej zachęcam do dzielenia się później z nami opiniami, czy udało nam się Was zachęcić do pewnych przemyśleń, czy odnajdujecie się w tym, czy też nie. Dzięki temu ten spektakl będzie żył Waszymi opiniami – zachęcał aktor.
Reżyser Piotr Pacześniak mówi o swojej interpretacji oraz wizji do tekstu Ishbel Szatrawskiej, wykorzystanego do realizacji „Polowania”. Jak mówi: z jednej strony jest on strukturalnie konserwatywny, a zarazem elastyczny.
– Za pomocą tego tekstu można dobrze zaprezentować, zarówno słowo, jak i grę aktorską. Ishbel Szatrawska pierwotnie pisała ten tekst z zamiarem zrealizowania etiudy filmowej, w związku z czym w tej wersji dialogu „Polowania”, o wiele łatwiej mogliśmy zrobić film, gdyż było tam dużo lokacji i scen. Należało zatem zmodyfikować ten tekst tak, aby bardziej nadawał się na deski teatru. Dokonaliśmy więc wielu zmian, ale z zachowaniem sensu i charakterystyki postaci – przyznał reżyser.
Najbliższe „Polowanie” w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędzie się 3 i 4 lutego o godz. 19:00.
BNO